Сергій Якимчук, активіст

«Нє вєрньом уми нє вєрньом тєріторіі!». Саме це сьогодні лунає від російськомовних пропагандонів, політиків і провладних покидьків, коли вони говорять про звільнення Криму і Донбасу. Якась маячня! Скажіть мені люди, а як можна звільнити Польщу від поляків?! А хіба можна звільнити Естонію від естонців?! Як взагалі можна «ВЄРНУТЬ УМ?!».

Ось я, наприклад, живу в Тернополі, говорю українською, і батьки мої говорять українською… І навіть коли я жив в Іспанії, то я також там говорив зі своїми рідними і близькими українською… Це ж так природньо! Я ж українець!

І як би всі поляки чи росіяни не билися за мій «УМ» і як би вони не старалися його «вєрнуть» у них нічого не вийде! Вони не зможуть змінити мою сутність! Бо я українець! Я завжди буду любити свою Землю, свою Культуру і Мову. Я не зможу бути іншим! Я не стану ані поляком, ані росіянином!

Тому я не розумію, як можна вернути уми якихось російськомовних людей в Криму чи на Донбасі для подальшого спільного проживання на нашій території, якщо всі вони мають російське коріння, російські прізвища і навіть не говорять нашою українською мовою?! Ці люди відмічають інші свята і вшановують інші історичні дати! Адже їхні історичні герої це вбивці наших дідів-прадідів! Їхні уми не можна повернути чи навіть перевернути, їхні уми можна лише провітрити за допомогою кульового отвору навиліт.

Люди, які сьогодні говорять «Нє вєрньом уми нє вєрньом тєріторіі!» планують збудувати на нашій українській землі якусь свою Єврорашу або «Russia-light» з собі подібних, і їм для цього потрібно якомога більше інших російськомовних, бо для них це лише територія, де їм поки що комфортно живеться.

Не потрібно повертати їхні уми, потрібно заставляти цих людей підкрюватися Закону України і виконувати обов’язки громадянина України і поважати українські традиції, Мову, Культуру та Історію. Все.

Джерело: Сергій Якимчук