Сергій Запорожський, блогер
Сергій Запорожський, блогер

Якщо уявити неможливе і вбивче для України цілковите виконання Мінських угод, то виникає головне питання: «Як розмовляти з повернутим Донбасом?».

Мова не про тих персонажів, які ненавидять Україну, просто тому що це — Україна. І не про патріотів України з Донбасу. А про тих, хто становить основну електоральну масу цього регіону. Яким, умовно кажучи, що білі — що червоні. Все одно. Аби робота була. І бомби не падали.

От якщо їх зібрати у величезному багатомільйонному залі й почати спілкуватися…

Комунікатором спілкування буде Держава.

Вона виступить з доповіддю про причини війни на Донбасі. Розповість про цілі, які переслідувала Росія, розв’язавши цю найбезпричиннішу в світі війну. Повідає, що не такий страшний ЄС, як його малюють російські телеканали.

Багатомільйонний Донбас, прослухавши сказане, погодиться з усім. Бо аргументи Держави будуть логічними, переконливими й базуватимуться на фактах.

Але далі настане час запитань. Від Донбасу Державі.

Донбас запитає:

1. Чому «регіонали», які нас грабували, всі на — волі, а їхніх імен уже немає навіть у базі Інтерполу?

2. Чому підприємства, що належать злодіям, досі приносять їм прибуток?

3. Чому в суддівському корпусі та прокуратурі відбувається косметичний ремонт — а не капітальний, як вимагав Майдан?

4. Чому за два роки не створено вигідних і зрозумілих умов для інвестування в Україну?

Ми готові, скаже Донбас, визнати себе ідіотами, що вчасно не вийшли зі своїх будинків і не зупинили місцевих алкашів і наркоманів, яких очолили громадяни Росії. Ми готові визнати, що помилялися, судячи про життя в Росії за програмою «Время». Лукавий нас поплутав — і пішли ми на «референдум», очікуючи отримати московські зарплати й українські ціни. Пробачте нас всі, хто загинув, захищаючи українську землю, яку ми захистити не змогли. Або не захотіли.

Але дай відповідь нам, Державо, на просте запитання.

Чому ти нічого не зробила для тих, хто залишився вірним Україні? Чому ти тільки гарно говориш, але ні чорта не робиш? Якщо це була не громадянська війна, а війна життєвих пріоритетів і моральних цінностей — то в яке місце України нам поїхати подивитися на споруджуваний прообраз нової європейської країни? Ось так, щоб конкретно, приїхати і послухати місцевих жителів про стрімко мінливе ​​в позитивний бік життя. І остаточно зрозуміти, що ми — повні ідіоти.

І щось підказує, що в цей момент прес-секретар Держави повідомить — що зустріч пора закінчувати. І закінчить. Без відповіді на просте запитання.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ