Сергій Запорожський, блогер
Сергій Запорожський, блогер

Історія, яку розповів снайпер 93-ї механізованої бригади Олександр Мамалуй — не перша, а вже дцята.

«Минуло чотири місяці з моменту мого останнього повідомлення про ситуацію з державними нагородами для моїх товаришів по роті снайперів… Нічого не змінилося. Нічого. Це якийсь лютий ідіотизм. Рота снайперів воювала не у штабі АТО в Краматорську. І не в Ізюмі. Й не на тилових блоках. Карлівка, Піски, Первомайське, Нетайлове, Авдіївка, Донецький аеропорт, Водяне, Дослідне, Невельське — ось далеко не повний перелік населених пунктів, де доводилося виконувати бойові завдання моїм товаришам», – написав він.

Керівники держави не поспішають нагороджувати тих, хто її захищав. І їх — також. Не потрібні їм на «гражданці» заслужені авторитетні люди. А бойові медалі та ордени — це складова авторитету.

Тим більше, є яскравий приклад. Спочатку Геннадій Корбан отримує від президента Петра Порошенка орден «За мужність». А потім — коли починає критикувати президента — виявляється злісним розкрадачем власних грошей, викрадачем сепаратистів і корупціонерів.

Президента тепер іронічно запитують: «А чого ви Корбана нагородили у вересні, коли про його неправедні справи вам було вже відомо в квітні?».

Нестиковочка виходить. Треба би зменшувати ймовірність таких казусів. У майбутньому. Тому, якщо нагороджувати, то краще мертвих.

Зате Героями України числяться «регіонали» Юхим Звягільський, Тетяна Засуха, Сергій Тулуб, Юрій Бойко, а також Борис Дейч, який підтримав окупацію Криму.

Герой України Юхим Звягільський (у центрі) з «регіональним» керівництвом Донецької області та співаком Йосипом Кобзоном, який підтримав агресію Росії проти України
Герой України Юхим Звягільський (у центрі) з «регіональним» керівництвом Донецької області та співаком Йосипом Кобзоном, який підтримав агресію Росії проти України

Герой України — і колишній спікер Верховної Ради Володимир Литвин, чиє ім’я щільно згадується в справі Георгія Гонгадзе. Також Герой України і батько Петра Порошенка.

І автор всього цього задзеркалля— не Володимир Путін. Чи все ж таки Путін? Точніше, його українські соратники.

Олександр Мамалуй на метеостанції Донецького аеропорту. 7 січня 2015 року
Снайпер 93-ї бригади Олександр Мамалуй на метеостанції Донецького аеропорту. 7 січня 2015 року