Сергій Запорожський, блогер
Сергій Запорожський, блогер

Пропозиція Бориса Філатова Світлані Єпіфанцевій обійняти посаду свого заступника спровокувала в суспільстві дискусію.

Головна претензія, яка звучить на адресу мера Дніпропетровська: «Як же так? Це ж найближча соратниця Вілкула, яка обливала в соцмережах брудом Майдан».

Все так. Але це, в першу чергу, справи господарські, а не політичні. Природно, політичні дивіденди отримуються і зі справ господарських, але це трохи інша історія. Яка розпочнеться пізніше.

Які були причини для такої пропозиції Філатова?

У Раді міста 25 місць у «опозиційних регіоналів», ще 7 у «громадської регіональної сили». Разом 32. В «Укропу» 21 місце, у «Солідарності» — 6 і у «Самопомочі» — 5. І тут теж 32. І це при тому, що згуртування в першій умовній коаліційній групі значно сильніше, ніж у другій.

І що робити? Буцатися? Можна. Але від цього в місті дороги та під’їзди не почнуть ремонтуватися.

Критики рішення говорять, що регіоналам потрібні лише бюджетні фінансові потоки, які можна розпиляти. Так, стан зовнішнього вигляду Дніпропетровська підтверджує, що це так.

Але чому їм зараз не дати шанс поборотися за тендери на майданчику ProZorro. Якщо все законно, чесно, прозоро, ринково, якісно і відповідально — то жителям Дніпропетровська однаково, чия фірма займається благоустроєм міста.

Чи є переконання, що саме це регіоналам і цікаво? Навіть легкого немає.

Цілком імовірно, що за свої голоси з якихось питань «опозиціонери» почнуть просити у Філатова і «Укропу» «дешевої землі» і т.д. і т.п. Якщо мер на це піде — обдурить очікування величезної кількості пристойних людей. І не тільки з Дніпропетровська.

А якщо ситуація з ухваленням якихось важливих для міста рішень заходитиме в глухий кут, Філатову треба пояснювати городянам — хто, що і чому гальмує.

Ну, і наостанок, ризикну передбачити, що плідної роботи Філатова з Єпіфанцевою не буде. І не з вини мера. Але в даний момент хід він зробив правильний і сильний.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ