Сергій Запорожський, блогер
Сергій Запорожський, блогер

Є такий поширений штамп: «Президент, ухвалюючи рішення, бачить повну картину країни». Ту, якої не бачать «диванні експерти».

Тут є щонайменше два питання. Хто може гарантувати, що президент отримує ВЕСЬ обсяг інформації? І хто дасть гарантію, що президент узагалі БАЖАЄ його отримувати?

Пригадаймо діяльність першого президента Леоніда Кравчука.

Те, як Леонід Макарович зараз любить поміркувати — що і як слід робити, аби відбитися від Росії, свідчить: що з часів СРСР він знав, чим є насправді «російський брат». Попри це, він здав ядерну зброю, отримавши натомість «фількину грамоту» від США, Росії та Великобританії.

У якому місці Будапештського меморандуму прописані санкції до його порушників? Ні в якому.

Леонід Кучма отримав у 2003 році конфлікт із Росією навколо острова Тузла. Але через рік, за словами Путіна — рекомендував РФ підтримати на президентських виборах Віктора Януковича. Стовідсоткового «барабана» КДБ. Не кажучи вже про решту його «чеснот». Так бачив повну картину президент Леонід Данилович.

У роки правління «бандерівця» Віктора Ющенка ВВП України сягав максимальних показників. Ющенко бачив з’їзд у Сєвєродонецьку, біганину з російськими прапорами в Криму, російську агресію у Грузії і те — як Росія починає шантажувати Україну поставками газу. Він знав, що Кремль зробить усе, аби продовжити перебування в Криму Чорноморського флоту і після 2017 року.

Що зробив Віктор Ющенко для армії та національної безпеки країни, керуючи в часи найвищих бюджетних показників України? Нічого. А картину Віктор Андрійовичу теж, напевно, якусь бачив. Повну. Про діяльність президента Януковича говорити взагалі немає сенсу. А про справи Петра Порошенка вже багато чого сказано.

Ось така вимальовується картина з тими, хто володіє «повною картиною». І це — лише вершки. На цю тему можна написати томи. І мова не тільки про президентів — а й про прем’єрів, міністрів, голів СБУ… Більшість із них 25 років бачили свою картину. І ухвалювали антидержавні рішення.

І тут постає ще одне питання. Ба — навіть підозра. Надто зважаючи на нинішні «реформи» і «боротьбу з корупцією». На кого працюють деякі «реформатори», що стали вже одіозними? Таке відчуття, що не лише на власну кишеню, а й на сусідню країну. Причому, за луб’янським контрактом.

Маячня? Життя показує, що ні. В українських СІЗО вже давно триває фестиваль захисників України. А подільники російських окупантів продовжують сидіти в Раді та ресторанах. Причому, не маскуючись. «Дах» дозволяє.

Можливо, президент Порошенко бачить якусь свою картину. Та з «експертного дивана» вона видається повнішою і чіткішою. Історії з Кравчуком, Кучмою та Ющенком це підтверджують.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ