Сергій Запорожський, блогер
Сергій Запорожський, блогер

Учора один із лідерів російської опозиції Олексій Навальний в ефірі «Еха Москви» сказав, що ніякого референдуму в Криму не було і включення півострова до складу Росії незаконне.

Потім Навальний повідомив, що якщо він стане російською владою, то негайно почне переговори з Україною з кримського питання.

Яким він бачить вихід із ситуації? Проведення справжнього референдуму в Криму.

На запитання ведучої, чи знає він, що його партнер по опозиції Михайло Касьянов пообіцяв Мустафі Джемілєву, що Крим буде українським, Навальний почав відповідати щось плутане — з посилом про те, що слова Касьянова він особисто не чув, це так передали українські ЗМІ, й сам Михайло згоден з Навальним.

Це все треба враховувати українській владі. Якщо її реально турбує територіальна цілісність України і звільнення дому кримців і українців від окупантів.

Ні про який кримський референдумах не може бути й мови. Референдум може бути тільки один. Всеукраїнський. Як сказано в Конституції України.

Чому не піти на компроміс? Щоб довго не розмірковувати на цю тему, можна відзначити лише головний момент. З Криму проукраїнські громадяни продовжуватимуть виїжджати, а росіяни — заселятися. Враховуючи, що їх і без того за часів СРСР у Крим завезли з РРФСР сотні тисяч, результат референдуму може бути для України неприйнятним.

Та й не можуть орендарі землі, вирішувати її долю. А прихильники «русского мира» саме орендарі кримської землі. Це в кращому випадку. Реально — загарбники. І це історичний факт.

Російськомовних у Криму ніхто і ніколи не гнобив, у кокошниках і лаптях шанувальникам Путіна ходити не забороняв. А це означає, що теми захисту «русского мира» не існує.

Висновок? Україна зобов’язана вести розмови з будь-якою російською владою виключно про відновлення кордонів української держави станом на лютий 2014 року. Без всіляких «якщо» і «а може». І не розслаблятися, очікуючи, що з умовним Навальний домовитися буде легше.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ