Сергій Запорожський, бізнесмен і блогер
Сергій Запорожський, бізнесмен і блогер

Росія введе проти України гібридну війну. А Україна гібридно захищається. І ні до чого хорошого такий захист не призведе.

Перше питання, на яке хочеться отримати чітку відповідь від української влади: що там із юридичної точки зору відбувається з підготовкою позовів до Росії за окупацію Донбасу?
Ось із Кримом все більш-менш зрозуміло. А з Донбасом?

З правової точки зору позиція України незрозуміла. Так, Верховна Рада визнала Росію країною агресором. Але, гадаю, що для міжнародного суду цього замало. Потрібні структуровані факти присутності російських військових і найманців на Донбасі. Підтверджені, напевно, і міжнародними спостерігачами.

Можливо, робота зі збору матеріалів ведеться, але поки про неї не чутно. Ось так щоб конкретно: «Ми будуватимемо звинувачення, ґрунтуючись на цьому, цьому й оцьому».

А друге — це незрозуміла внутрішня політика щодо колаборантів.

Свобода слова — це здорово. Але не в умовах війни. Мова про публічні вислови, які заперечують російську агресію, ображають Україну, закликають зрозуміти «повстанців-шахтарів» із Бурятії.

Країна воює уже майже два роки. Вона населена мільйонами колаборантів, які мають свою партію у Верховній Раді. Вже це виглядає більш ніж дивно. Але ще дивнішим видається відсутність закону, за яким громадянина України можуть позбавляти громадянства й виборчих прав.

Зате в Україні заборонені фільм «Іронія долі, або З легким паром» і серіал “Ліквідація». Через Тализіну й Пореченкова.

Тобто фільми, де зіграли українофоби, дивитися не можна. Зате українофобам можна ходити на виборчі дільниці.

Оце і називається гібридна оборона. Недолуга оборона.

Соцмережі заповнені українофобськими коментарями, і їх залишають не лише мешканці інших країн. А й громадяни України. Вони також їздять на російське ТБ і обливають брудом Україну. І до них у СБУ немає жодних претензій.

З такою свободою слова треба закінчувати. У країні йде війна. Гинуть люди.

Не могли в 1942 році генерал Власов із отаманом Шкуро прибути на Червону площу і розповідати людям, що в СРСР 22 червня 1941 року почалася громадянська війна. Не міг Геббельс видавати в Москві безкоштовну газету, що розповідає, як Червона Армія скидає бомби на власних громадян.

А в Україні все це можна.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ