Сергій Якимчук, активіст

Корупцію, зловживання і розкрадання в «Укроборонпромі» найближчим оточенням Порошенка, буде розслідувати Тимчасова слідча комісія під головуванням депутата від БПП Івана Вінника.

Комісія створена депутатами з коаліції Порошенка і в неї увійшли депутати від «Блоку Порошенка» щоб розслідувати злочини оточення Порошенка.

Це вже, панове, якийсь СЮРРЕАЛІЗМ.

У парламенті Вінник обіймає серйозну посаду секретаря комітету з нацбезпеки та оборони. І вибудовує собі імідж борця з корупцією.

Одначе й сам народний депутат засвітився у справі про багатомільйонні махінації.

Травень 2015-го. Під Верховною Радою мітингують працівники Новокаховського газобетонного заводу.

Газобетонний завод – це дітище Вінника. До роботи у парламенті він був його власником і директором.

Загалом, за словами працівників, народний депутат винен їм півтора мільйона гривень. Одначе це копійки, якщо порівняти з тим, що парламентар заборгував банкам. Історія почалася у 2007 році. Тоді ще бізнесмен Іван Вінник надумав будувати на рідній Херсонщині газобетонний завод.

Одначе всієї суми у майбутнього нардепа не було. Треба було брати кредит. Формально кредит брало підприємство Вінника, а він виступив поручителем.

Під заставу заводу банк позичив 375 мільйонів гривень. Минули роки. Підприємство стало одним із найбільших у Європі, Вінник доріс до народного депутата, але повернути кредит досі чи то не спромігся, чи просто вже не хоче.

Общим, віддавати кредит Вінник відмовився, бо ще у 2013 році власником газобетонного заводу стала якась кіпрська компанія. Сам депутат божився і бив себе п’ятою в лоб, що підприємство в офшори не виводив. Навпаки – заявляв, що це проклятий банк придумав таку хитромудру рейдерську схему.

Переписати бізнес на інших осіб і так уникнути стягнень є ЗВИЧАЙНОЮ справою боржників, пояснюють експерти.

«Коли банк почав вимагати від Вінника погасити позику, він їм сказав, що погашати не буде, а сама застава дивним чином взяла і зникла. Застава переоформлена на сумнівних осіб», – говорить фінансовий експерт Олександр Охріменко.

У 2014 році саме з Вінника суд поставив примусово стягнути борг, але виявилося, що депутат бідний, мов церковна миша.

Згідно з декларацією, колишній бізнесмен Вінник не має ні машини, ні квартири, ні навіть заощаджень. Живе, курва, на одну зарплату.

І згідно з рішенням суду, з 2014 року зі щомісячної зарплати Вінника вираховують 20% на погашення боргу – а це 375 мільйонів гривень. У 2016-му суд навіть заборонив Віннику тимчасово виїжджати за кордон. Інформація про багатомільйонні фінансові зобов’язання досі є у декларації депутата, яку той ще й неправильно заповнює.

Вінник увійшов в рейтинг найбільш бідних депутатів ВР.

Як виявилося, Іван Вінник «забув» задекларувати 4 катери, які кілька років розшукує виконавча служба.

Депутат також не задекларував легендарні швейцарські Ulysse Nardin з Морської колекції вартістю 8 200 доларів, в яких регулярно відвідує Верховну Раду.

Іван Вінник також приховав від держави і громадськості володіння частками в компаніям ТОВ «Азія Фудс», ТОВ «Узбекплодоовощторг», що спеціалізується на оптовому продажі і експорті сільгосппродукції. Також депутат у розділі «фінансові зобов’язання» не вказав 3,4 млн заборгованості за непогашений кредит перед «Укрсоцбанком», і майже 26 млн грн і 110 тис. євро за непогашеними кількома кредитами перед «ПриватБанком».

Все це «Жити по-новому на старих схемах».

Джерело: Сергій Якимчук