Жертв «благодійники» шукали в Інтернеті та казали, що збирають гроші допомогу учасникам Антитерористичної операції

У Дніпропетровській області зловмисники маніпулювали емоціями людей та збирали гроші на нібито допомогу учасникам Антитерористичної операції. Завдяки шахрайській схемі їм вдалося привласнити понад півмільйона гривень, передає Інтерфакс-Україна.

Правоохоронці затримали злочинців, які пропонували приватним підприємцям перевести гроші на рахунок фейкового благодійного фонду.

«Нам подзвонили підприємці і розповіли, що від імені заступника голови обладміністрації якісь люди збирають гроші нібито на допомогу бійцям АТО. Я одразу набрав телефон «благодійників» і сказав, що мене попросили зробити їм платіж. Отримав реквізити благодійного фонду. Зловмисники грали з нами, а ми грали з ними. В результаті за пару годин вдалося зібрати першу інформацію, яку ми передали правоохоронцям», – розповів заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Володимир Юрченко.

Шахраями виявилися два непрацюючих киянина 29 і 27 років. У 2016 році вони створили фіктивний благодійний фонд «Світ чудес» на ім’я третьої особи, аби заробити «легких» грошей.

Контакти жертв «благодійники» шукали в Інтернеті. Один із затриманих зауважив, що відмову чули рідко, бо казали, що збирають гроші допомогу учасникам АТО.

Поле діяльності шахраїв Дніпропетровщиною не обмежилося. Таким же злочинним шляхом вони діяли у Вінниці, Львові, Одесі та Харкові.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ