паводок
Паводок на Закарпатті починає спадати

Паводок на Закарпатті, спричинений сильними дощами, починає спадати. Загрози виходу річок з берегів немає. Про це повідомляється на офіційному сайті голови Закарпатської облдержадміністрації Геннадія Москаля.

«Протягом ночі на основних водних артеріях Закарпаття почався спад води, який у різних місцях становить від 0,8 до 1,5 метра. Вранці паводкова хвиля на р.Тиса дійшла до українсько-угорського кордону, загрози виходу води з берегів немає», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у низинах р.Боржава (Іршавський та Виноградівський район) вода вийшла на заплаву біля сіл Вільхівка, Заріччя та Ком’яти й підтопила теплиці, що знаходяться на міждамбовому просторі. У деяких випадках річкова вода дійшла до приватних городів, однак підтоплень житлових будинків немає.

Очільник Закарпаття поінформував, що найскладніша післяпаводкова ситуація виникла в смт. Перечин, де в ніч на середу, 13 січня, через дощі та підняття ґрунтових вод були підтоплені п’ять із шести свердловин, які централізовано забезпечують селище питною водою. Шоста свердловина не працює з технічних причин.

«Без води залишилося понад три тисячі триста місцевих мешканців, які проживають у багатоповерхівках та приватних будинках. Зранку підвезення питної води забезпечує місцеве комунальне підприємство, а технічної – працівники Держслужби з надзвичайних ситуацій. Пробний запуск центральної води в Перечині буде здійснено вже сьогодні в другій половині дня. Повне відновлення водопостачання селища залежатиме від зниження ґрунтових вод та очищення свердловин», – зазначив Москаль.

Нагадаємо, орієнтовна сума збитків від минулорічної повені в Закарпатській області перевищила 2 млрд грн.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ