Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський продовжує демонізувати Степана Бандеру

Польща погрожує накласти вето на потенційний вступ України до Європейського Cоюзу, якщо не буде вирішено історичні питання та проблему прав меншин. Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський, передає Європейська правда.

Варто зазначити, що проблемні питання історії Ващиковський поставив вище навіть за економічне співробітництво, яке він, до слова, також охарактеризував як «не дуже добре».

«Наше послання дуже чітке: з Бандерою ви до Європи не увійдете. Ми говоримо про це і голосно, і тихо. Ми не повторюватимемо помилок 1990-х років, коли були певні проблеми у відносинах з Німеччиною і Литвою. Я маю на увазі статус польської меншини в цих країнах. Вже маючи такий досвід, ми будемо твердо вимагати від України, щоб усі справи були залагоджені до того, як Київ стоятиме біля воріт Європи з проханням про членство», – сказав міністр закордонних справ Польщі.

Ващиковський зазначив, що в разі невирішення питань може виникнути ситуація на кшталт тієї, що існує у Греції та Македонії. Через незгоду Греції з назвою Македонії остання не може вступити до НАТО і розпочати переговори про членство в ЄС.

Міністр нагадав, що зараз готується візит польського президента Анджея Дуди до Києва, а минулого року Варшаву відвідали президент Петро Порошенко і низка українських міністрів. Робота щодо вирішення спільних проблем триває, уточнив він.

Нагадаємо, у лютому 2017 року голова керівної партії Польщі «Право і Справедливість» Ярослав Качинський також заявляв, що глорифікація імені Бандери в Україні може завадити євроінтеграційним прагненням України.

«Ми не можемо впродовж років погоджуватися, щоб в Україні був культ людей, які вчинили геноцид щодо поляків», – сказав тоді Качинський.

За словами політика, «українці перевершили німців у жорстокості проти поляків»: «Коротше кажучи, це справа певного вибору України. Я чітко сказав пану президенту Порошенку, що з Бандерою вони (Україна, – ред.) в Європу не увійдуть».

3 КОМЕНТАРІ

  1. Polish colonial habits towards Ukraine are obviously alive,if they consider it right to dictate Ukrainians the nominees for their Hall of Fame. Moreover, it does look like the centuries of Poland’s occupation and uninhibited slaughter of Ukrainians is seen by Poles as a matter of triviality rather than of the crime of genocide, otherwise Poland should be expressing to my people the remorse and contrition for the barbarity committed rather than pointing out that Ukrainians used violence in their attempts of fighting Polish prolonged occupation of Ukraine. And at the very least,in view of the rhetoric of Polish officials, Poles should be seen removing the monuments to their national icons,renaming their streets, establishments as well as revising their nation’s history and stripping of glory and honor the names of quite a cohort of Poland’s past heroes and persons of national fame. Pity, that neither the new millennium nor the EU membership helped Poland to get rid of the follies of its colonial past.

Comments are closed.