У Державній фіскальній службі заявляють, що керівником відомства залишається Олександр Власов / На фото: Роман Насіров

Поновлений судом на посаді голови Державної фіскальної служби Роман Насіров заявляє, що з 27 грудня приступив до здійснення повноважень і на законних підставах обіймає посаду очільника відомства. Про це він 28 грудня написав у Facebook.

«Виконуючи рішення суду, я вчора приступив до здійснення повноважень Голови Державної Фіскальної Служби України, про що в установленому законом порядку був виданий наказ», – написав він.

За його словами, він з 27 грудня 2018 року обіймає посаду голови ДФС.

«Будь які посилання окремих осіб про те, що для поновлення мене на посаді необхідне розпорядження Кабінету Міністрів України є неправомірними. Таке розпорядження необхідне лише при призначенні або звільненні Голови ДФС України», – стверджує Насіров.

Також він заявив, що надав Кабінету міністрів і Державній фіскальній службі усі необхідні документи.

Одіозний чиновник заявив, що суд, який його поновив, не зобов’язував Кабмін окремо ухвалювати розпорядження про його поновлення.

Водночас у Державній фіскальній службі заявляють, що керівником відомства залишається Олександр Власов, призначений на посаду Кабміном 5 вересня 2018 року.

Як повідомила у Facebook прес-секретар ДФС Наталя Непряхина, повноваження щодо призначення голови відомства має лише Кабмін.

«Питання поновлення керівника центрального органу виконавчої влади повинно здійснюватися на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України, проект якого вноситься Мінфіном», – зазначила вона.

«У разі прийняття рішення урядом про поновлення Романа Насірова на посаді керівника ДФС, фіскальна служба повинна видати наказ про оголошення розпорядження Кабміну стосовно поновлення Насірова на зазначеній посаді», – додала Непряхина.

Також вона повідомила, що 27 грудня Насіров приходив у Державну фіскальну службу, однак кабінет не захоплював.

Щодо інформації, що Роман Насіров приступив до виконання обов’язків голови ДФС.Так, рішенням Окружного…

Gepostet von Наталья Непряхина am Donnerstag, 27. Dezember 2018

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 11 грудня Окружний адміністративний суд Києва поновив на посаді голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова та наказав виплатити йому компенсацію у 184 тисячі гривень. Уряд планує оскаржувати це рішення.

Пізніше у суді пояснили, що звільнення Романа Насірова з посади голови Державної фіскальної служби було безпідставним і відбувалося з порушенням процедури.

Нагадаємо, у січні уряд звільнив главу ДФС Романа Насірова, якого суд відсторонив від посади ще у 2017 році. Сам екс-чиновник обурився, що не зміг виступити на засіданні уряду і пообіцяв довести неправомірність рішення.

Романа Насірова відсторонили від посади керівника ДФС на початку березня 2017 року, одразу після того, як детективи НАБУ затримали його і обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою у 100 млн гривень.

10 листопада 2017 року відстороненому главі ДФС Насірову вручили обвинувальний акт. На думку слідства, Насіров дав дозвіл на розстрочення податкових боргів підприємствам народного депутата Олександра Онищенка. Тим самим чиновник завдав збитків бюджету на 2 мільярди гривень.