Віктор Медведчук заявляв про необхідність створення «автономного регіону Донбас» із закріпленням цього статусу в Конституції України

Генеральна прокуратура порушила кримінальне провадження про можливу державну зраду та сепаратизм кума Путіна Віктора Медведчука. Про це у Facebook повідомила речниця генпрокурора Лариса Сарган.

Провадження порушили за зверненням народного депутата від «Народного фронту» Андрія Тетерука.

«Глава проросійської організації «Український вибір – право народу» і глава політради партії «Опозиційна платформа – за життя» Віктор Медведчук зробив гучну заяву на партійному з’їзді 29 січня 2019 року в м. Києві, заявивши про необхідність утворення так названого «автономного регіону Донбас» з утворенням власного парламенту та уряду, а також про закріплення такого статусу в Конституції України», – написала Сарган.

Вона додала, що «план» Медведчука передбачає утворення на Донбасі автономного регіону у складі України, а перемовини мають тривати у «чотирикутнику Київ – Донецьк – Луганськ – Москва».

У ГПУ підкреслили, що Конституція визначає Україну як унітарну державу, а Росія, підтримуючи бойовиків на Донбасі, проводить агресивні дії. Враховуючи це, заклики до «автономного регіону» можуть сприяти підривній діяльності РФ.

За таких обставин, в діях Медведчука запідозрили ознаки злочинів, передбачених ч.1 ст.110 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) та ч.1 ст.111 КК України (Державна зрада).

«В даному випадку проголошено заклики до зміни меж території України і одночасно надається допомога Російській Федерації у проведенні підривної діяльності проти України, підтримується агресивна діяльність та сепаратистські настрої», – пояснила прес-секретар генпрокурора.

Матеріали кримінальних проваджень будуть передані до Служби безпеки за підслідністю.

5 лютого 2019 року Генеральною прокуратурою України за зверненням народного депутата Тетерук Андрій до ЄРДР внесені…

Gepostet von Лариса Сарган am Dienstag, 5. Februar 2019

Нагадаємо, Генпрокурор Юрій Луценко неодноразово заявляв, що, попри суспільне невдоволення, Медведчука складно притягнути до відповідальності, бо той не порушує закону.

На першому з’їзді «Опозиційної платформи – за життя» Віктор Медведчук заявив про необхідність створення «автономного регіону Донбас» із закріпленням цього статусу в Конституції України.