Заява переважно мала стосуватися екологічної тематики

8 серпня президент України Володимир Зеленський зустрівся у Стамбулі із Вселенським Патріархом Варфоломієм, однак сторони так і не підписали спільну заяву, як планували напередодні. Як пише  BBC News Україна, між представниками Константинополя та Офісу президента сталося непорозуміння.

Плани щодо підписання документу, який готували на Фанарі у співпраці з МЗС, підтверджували джерела як у Києві, так і в Стамбулі. Заява переважно мала стосуватися екологічної тематики, адже Варфоломій відомий своєю діяльністю у цій сфері, його навіть часто неформально називають «Зеленим патріархом». Проте, в останній момент сторони не порозумілися. Як стверджують співрозмовники видання, у команді президента відмовилися підписувати документ, хоча в ньому нібито не було політичних провокаційних формулювань.

Після зустрічі Зеленський практично не спілкувався з журналістами, які зібрались у патріархії. Відповідаючи на запитання, про що він говорив з Варфоломієм, український гарант відповів: «Про все. Про все, що бентежить всіх, говорили. Я дуже радий, що ми маємо тут потужну підтримку не тільки на політичному рівні».

В Офісі президента відмовились відповісти на запитання ВВС News Україна, чому не підписали спільну заяву. Згодом Офіс оприлюднив короткий реліз, згідно з яким Варфоломій підтримав суверенітет України, а Зеленський подякував йому за підтримку.

За даними видання, зустріч із патріархом була ініціативою саме Зеленського. Обізнані співрозмовники оцінювали такий крок президента як гарний знак і намагання налагодити добрі стосунки з Константинополем.