Котвіцький
Ігор Котвіцький, якого називають «гаманцем» Авакова, отримав від міністра шість одиниць зброї

Добре бути міністром МВС України – можна не замислюватися, що дарувати на дні народження чиновникам або з нагоди інших визначних дат, або взагалі без приводу – від доброти душевної. Зокрема, за 2014-2015 роки головний правоохоронець України роздарував 400 одиниць зброї. Щоправда, прізвища осіб, які були нагороджені, – це велика таємниця, пише Українська правда. Завдяки численним інформаційним запитам до МВС журналістам вдалося з’ясувати імена деяких «щасливчиків».

Міністра МВС призначили на посаду 27 лютого 2014 року. «Найврожайнішим» у плані подарунків в Авакова було 27 березня. Того дня він видав 39 пістолетів. А нагородив майже всіх функціонерів «Самооборони Майдану». На цьому голова МВС не зупинився і до кінця березня 2014-го подарував ще 9 пістолетів. Цього разу нагородну зброю отримали соратники по Майдану, які зайняли високі державні посади.

28 березня свій уже скандальний «Glock 19»отримав тодішній в. о. глави Адміністрації Президента Сергій Пашинський, а його тимчасовий заступник Андрій Сенченко – «Glock 17». Тоді ж свій перший «ствол» від Авакова, «Форт 17-05», отримав на той час віце-прем’єр Володимир Гройсман. Такі ж пістолети дістались тодішньому главі НБУ, коменданту Майдану Степану Кубіву та міністрам Остапу Семераку та Павлу Петренку.

31 березня черга отримати свої «Форти 17-05» дійшла і до іншого коменданта Майдану, тоді уже секретаря РНБО Андрія Парубія, та депутата Миколи Княжицького.

Наступний сплеск «нагородної активності» в Авакова станеться в жовтні 2014 року, коли він за місяць подарує 48 одиниць зброї. Сім пістолетів отримали активісти, зокрема, і відомі брати-мільйонери Олександр та В’ячеслав Константиновські, яким перепало по «Taurus PT 809 compact».

Ще 10 пістолетів Аваков подарував армійським керівникам та бійцям. А от чотирьом офіцерам Управління держохорони подарунки глави МВС були куди серйознішими. Аваков їм презентував штурмові гвинтівки «Форт 224» калібром 5,45×39 мм. Але найнесподіванішим було те, що таку ж «штурмівку», якою зазвичай користуються бійці різних спецпідрозділів, Аваков подарував і депутату НФ Сергію Пашинському.

На тлі такого подарунка ні презентований тоді Олександру Турчинову пістолет ПСМ-05, ні два «Форта» для депутатів НФ Олени Ледовських, яка є вірною соратницею вже колишнього нардепа і одного із спосонсорів партії НФ Миколи Мартиненка ще з часів перебування в останнього в комсомолі та Валерія Лунченка, ні навіть хвацька «Beretta 92 FS» генпрокурора Віталія Яреми не вражають.

Не кажучи вже про компактний «Форт 9», який дістався главі НБУ Валерії Гонтарєвій, компактну «Beretta PX4», подаровану тодішньому главі АП Борису Ложкіну, чи й серйозніший «Taurus РТ 809» Ігорю Гриніву, який тоді був заступником глави АП, а нині є головою фракції БПП.

Також у кінці вересня, до 50-літнього ювілею президента Порошенка глава МВС нагородив його досить вишуканим пістолетом від американської компанії Сabot Gun «Jones 1911».

Подарунок до ювілею президента Петра Порошенка

У січні 2015 року Аваков подарував одразу два пістолети – АПС і «Маузер» – своєму другу депутату Ігорю Котвіцькому, якого звинувачували в тому, що він вивів 40 млн доларів на Панаму.

Загалом у Авакова є кілька категорій людей, яким він дарував бойові пістолети і автомати. По-перше, що зрозуміло, це працівники і керівники силових відомств. По-друге, в нагородні списки Авакова регулярно потрапляли майже всі ключові керівники держави.

«Beretta PX4», подарована Борису Ложкіну

Найбільш «заслуженим» у розумінні Авакова виявився нинішній депутат-«фронтовик», а колись радник Авакова Ігор Котвіцький, за яким закріпилося прізвисько «гаманця» міністра. Глава МВС подарував одному із спонсорів «Народного фронту» шість одиниць зброї.

Один із шести пістолетів, яким нагороджено Котвіцького

БЕЗ КОМЕНТАРІВ