Експерт підкреслив, що отримання безвізового режиму не слід пов’язувати зі зростанням економіки

Надання безвізового режиму – це величезний фактор інтеграції українців у Європейський Союз. Які іще переваги країна отримає завдяки «безвізу» пояснив експерт-міжнародник Олександр Сушко у коментарі 24.

Експерт підкреслив, що запровадження безвізового режиму прибирає найбільш відчутну перешкоду, що заважала українцям спілкуватися з європейськими народами.

За його словами, «безвіз» дає сигнал європейським перевізникам, зокрема лоукостам, опановувати український ринок.

«Безвіз» тягне за собою усування також транспортних перепон і здешевлення квитків. Якраз зараз відбувається активний процес заходження до України дешевих авіаперевізників з Європи», – підкреслив фахівець.

Він переконаний, що тепер українські компанії отримають шанс збільшити свою конкурентоспроможність.

«Я знаю, що величезна кількість бізнес-контактів не відбулася, або відбулася невчасно через візовий режим, бо українські учасники не могли потрапити на зустрічі, конференції і таке інше. Тепер цей фактор буде усунутий», – запевнив фахівець.

До того ж, він попередив, що не слід пов’язувати економічний зиск України з отриманням «безвізу», оскільки «статистика не покаже пряму залежність від кількості поїздок зі зростанням економіки».

Також політолог нагадав, що, за експертними підрахунками, українці сукупно витрачали приблизно 60 мільйонів доларів на оформлення проїзних документів до європейських країн щорічно.

Читайте: Європарламент проголосував за історичне рішення – «безвіз» для українців