Сенат США схвалив проект «Закону про бюджет США на потреби національної безпеки 2018 р.», що передбачає 500 млн доларів на безпекову підтримку України, а також надання їй летальної зброї. Експерт аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Олійник прокоментував для видання InfA перспективи реалізації цього закону.

«Звісно, це певний прорив. Нам обіцяють фінансування, техніку та деякі види летальної зброї. Особливо важливі поставки радіолокаційної техніки, оснащення для потреб військово-морського флоту, який залишається найслабшим нашим елементом в умовах російського панування на півночі Чорного моря. Навіть застарілі кораблі прибережної охорони зможуть суттєво зменшити рівень загроз для узбережжя від Одеси до Маріуполя – зараз росіяни можуть висаджувати десант несподівано і без суттєвих перешкод», – зазначив експерт.

На його думку, очевидно, що республіканська більшість в  американському парламенті налаштована на допомогу Україні. А на тлі зростання антиросійської риторики та налагодження співпраці з усією «старою  великою партією» і Трамп має підписати закон.

«Однак не слід і переоцінювати передбачені американцями ресурси. «Джевелінів» ніхто не побачить, як і «морських котиків» біля Маріуполя. Передаватимуть техніку для стримування – насамперед у зонах, де зараз немає бойових дій, щоби зменшити рішучість російських генералів на південному фланзі.

Звісно, орієнтація на Вашинґтон – найкращий вихід, особливо на тлі яловості Євросоюзу та бездіяльності в рамках Нормандського формату (промовистий факт: міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар Ґабріель заявив про потребу поступового зменшення санкцій у разі втілення миротворчої місії ООН на Донбасі, «забувши» про Крим). Однак відвоювати свої території зможуть лише самі українці», – вважає Олійник.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ