За даними ЮНІСЕФ, 220 тисяч дітей наражаються на небезпеку через бойові дії

Уздовж лінії розмежування – 500-кілометрової смуги, що розділяє підконтрольні й непідконтрольні українському уряду регіони на Донбасі – від січня до листопада цього року в середньому раз на тиждень відбувався один випадок смерті або поранення дитини. Про це йдеться у звіті ЮНІСЕФ, передає Українська правда.

Причиною приблизно двох третин випадків смерті або поранення дітей, зафіксованих за ці місяці, є протипіхотні міни, нерозірвані боєприпаси та вибухонебезпечні залишки війни. Більшість смертей або поранень дітей ставалися тоді, коли діти піднімали з землі вибухові предмети, такі як ручні гранати або запали.

Зона конфлікту на сході України є однією з найзабрудненіших у світі за кількістю мін та вибухових предметів. За інформацією Дитячого фонду ООН, це створює загрозу для 220 тисяч дітей.

Як зазначила, Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джованна Барберіс, усі сторони конфлікту мають негайно припинити використовувати озброєння, які роблять населені пункти небезпечними для життя та наражають дітей на постійні ризики травм та смертей.

Міни та інші вибухові предмети також створюють ризики для життєво важливих об’єктів цивільної інфраструктури, таких як об’єкти водо-, електро- та газопостачання.

Цього місяця на території Донецької фільтрувальної станції, яка забезпечує постачання питної води для приблизно 350 тисяч людей, знайшли нерозірваний боєприпас. Загалом у цьому році персонал станції викликав бригади з розмінування 13 разів.

Починаючи з 2015 року, ЮНІСЕФ та його партнери охопили понад півмільйона дітей на сході України навчальними заходами з мінної небезпеки. ЮНІСЕФ підтримав надання психосоціальної допомоги 270 тисячам дітей, що постраждали від конфлікту.