На 1 жовтня призначений референдум щодо визначення майбутнього регіону

Шотландські політики підтримали іспанських націоналістів та планують поїхати до Каталонії, щоби надати допомогу місцевим політикам. Про це повідомляє Euractiv.

«Право на самовизначення є важливим міжнародним принципом, і я дуже сподіваюся, що цього права будуть дотримуватися», – заявила Перший міністр Шотландії Нікола Стерджен під час дебатів у парламенті.

Лідер молодіжного крила Шотландської національної партії Рорі Стіль повідомив, що з групою з 20 осіб вирушає до Каталонії.

«Ми підтримуємо каталонців. Ми в основному збираємося дізнатись більше про них, обмінятися досвідом», – сказав він.

Ще одна делегація політиків та письменників планує взяти участь у голосуванні 1 жовтня в якості спостерігачів.

Як відомо, на 1 жовтня у Каталонії призначений референдум щодо визначення майбутнього регіону. Іспанський уряд виступає проти його проведення.

Зокрема, іспанська влада взяла під контроль всю правоохоронну систему Каталонії, щоб зупинити проведення референдуму про незалежність 1 жовтня.

Цього тижня Іспанія також взяла на себе контроль над фінансами Каталонії, щоб запобігти використанню коштів для проведення референдуму.

Президент Каталонії Карлес Пучдемон заявив, що уряд Іспанії фактично призупинив автономію Каталонії та запровадив надзвичайний стан у регіоні.

Відкритого листа прем’єр-міністру Іспанії Маріано Рахою підписали десятки шотландських законодавців, включаючи тих, що виступали проти шотландської незалежності. У листі вони називають дії іспанської влади «недемократичними».

Як відомо, 2014 року Шотландія провела референдум про незалежність від Великої Британії. 55% шотландців проголосували за те, щоби залишитися в складі Сполученого Королівства.