Парламент Шотландії фактично виступив проти Brexit

Парламент Шотландії не підтримав головні положення британського законопроекту щодо виходу Великої  Британії із Європейського Союзу. Про це повідомляє ВВС.

Шотландські лейбористи, зелені і ліберальні демократи разом із Шотландською національною партією заявили, що запропонований Лондоном проект про Brexit обмежує права національного парламенту.

Консерватори Шотландії були єдиними, хто був за те, щоб підтримати законопроект. Вони звинуватили колег з інших партій у неспроможності знайти спільне рішення.

Загалом депутати проголосували 93 голосами проти 30 за те, що парламент Шотландії «не надає свою згоду на законопроект про вихід із ЄС».

Рішення шотландського парламенту не має особливих наслідків і є символічним, оскільки у шотландського парламенту немає права ветувати документ.

Тим не менше, якщо Прем’єр-міністр Британії Тереза Мей продовжить наполягати на необхідності ухвалення законопроекту, це стане першим випадком в історії, коли британський уряд проводить свій законопроект усупереч волі Шотландії.

Читайте: ЄС і Британія погодили суму відступних за Brexit