Антарктика
Антарктика

Науковці планують створити в Антарктиці сховище льоду на випадок танення льодовиків, повідомляє Російська служба Бі -Бі-Сі.

При цьому зразки льоду будуть привозити на зберігання з інших частин світу. Зокрема, в Антарктику направлять лід з різних гірських льодовиків. Їх залишать у спеціальному сховищі на глибині близько десяти метрів. На думку вчених, незважаючи на те, що глобальне потепління впливає і на Антарктику, вона все ж залишається ідеальним місцем для зберігання зразків будь-яких матеріалів.

Раніше вчені виявили, що процес танення антарктичних льодів в останні роки різко прискорився. Кліматологи вважають, що щорічно в Антарктиці зараз тане до 56 мільйонів тонн льоду.

Нагадаємо, що Антарктиду планують використовувати не лише для зберігання льоду. Зокрема, Китай планує будувати аеродром в Антарктиді для наукових станцій. Україна має в Антарктиці наукову дослідну станцію, куди в березні цього року відправилась на зимівлю чергова наукова експедиція, яка вивчить ближній космос і ультразвук.

Інформаційний Акцент