Київрада пропонує посилити відповідальність за куріння у заборонених місцях

21 березня депутати Київради погодили звернення до парламенту та уряду щодо посилення відповідальності за куріння у заборонених місцях. Про це інформує прес-служба КМДА.

Зазначається, що чинне законодавство визначає перелік місць, де куріння заборонено. При цьому їхня сумарна площа не має перевищувати 10% загальної площі відповідної споруди чи приміщення, до того ж вони повинні буди обладнані витяжною вентиляцією. Проте, доволі часто ресторанні заклади нехтують усіма законодавчими обмеженнями, надаючи, зокрема, послуги з куріння кальянів.

Щоби виправити ситуацію, напрацьовано проект рішення про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення».

Зокрема, пропонується суттєве підвищення штрафів за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях.

«Законодавство є і певним чином воно працює, але практика його використання довела, що недобросовісним власникам ресторанів простіше заплатити цей штраф у 1700–5000 гривень, і далі продовжувати порушувати цю норму, продовжувати створювати людям незручності», – зазначають депутати.

«Тому ми ініціюємо значне підвищення цих штрафів – від 50 до 100 разів. Адже лише розмір стягнення може стати суттєвим обмежувальним фактором у порушенні даної норми, бо саме мінімальні штрафи і створюють ті проблеми, які відчувають мешканці будинків, де розташовані заклади харчування, в яких можна палити, зокрема, кальяни», – наголосила автор даного проекту рішення, депутат Київради Алла Шлапак.

Зазначається, що проект цього рішення мають ще розглянути на пленарному засіданні Київради.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ