Нові штрафи набудуть чинності з 24 серпня поточного року

Верховна Рада відтермінувала запровадження штрафів за порушення строків митного режиму автомобілями на іноземній реєстрації до 24 серпня. Про це пишуть Українські новини.

За ухвалення в цілому законопроекту №8371 проголосували 236 депутатів.

Раніше закон передбачав, що до 23 травня повинні були діяти лібералізовані норми про адміністративну відповідальність для власників автомобілів на єврономерах. Передбачалося, що після цієї дати при перевищенні терміну транзиту або тимчасового ввезення транспортного засобу з іноземною реєстрацією більш ніж на 30 діб, громадянам загрожує штраф у розмірі 170 тис. гривень або конфіскація транспортного засобу за рішенням суду.

При цьому було передбачено перехідний період 180 днів для громадян, які ввезли автомобіль з 1 січня 2015 року до набрання чинності цього закону.

Однак голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, виступаючи в парламенті, повідомила, що замість 180 днів запроваджуються 270 днів перехідного періоду. Тобто нові штрафи набудуть чинності з 24 серпня поточного року.

Упродовж цього часу громадяни мають можливість оформити свої транспортні засоби, які були ввезені на територію України протягом зазначеного періоду і перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту.

У разі недотримання термінів та умов митних режимів тимчасового ввезення та транзиту і в разі притягнення особи до адміністративної відповідальності така особа повинна сплатити штраф у розмірі від 170 гривень до 17 тис. гривень.