Комп’ютери навчилися використовувати «порожні розмови»

Міжнародна група дослідників протестувала алгоритм, що навчає комп’ютери пошуку взаємовигідних рішень. Як виявилося, два комп’ютери здатні домовлятися між собою ефективніше, ніж дві людських особи, розповідає Naked Science.

Дослідники вирішили перевірити, наскільки успішним виявиться комп’ютер у кооперативних іграх. У них гравці об’єднують зусилля, щоб домогтися найкращого результату для всіх членів команди.

Експерти протестували 25 алгоритмів, аналізуючи хід і результати зіграних партій. У тестових іграх брали участь команди з двох комп’ютерів, двох людей чи людини і комп’ютера. На першому етапі роботи жоден з алгоритмів не зумів знайти успішної довгострокової стратегії гри, вигідної для обох гравців у команді. На другому етапі дослідники додали до умов експерименту можливість обмінюватися невеликими повідомленнями.

Відповідно до теорії ігор, люди встановлюють кооперативні взаємини у тому числі за допомогою «пустих розмов» (це тип комунікації, який не потребує великих зусиль, однак здатний побічно вплинути на хід гри». При вдалому розвитку подій комп’ютери відправляли повідомлення типу «Відмінно! Ми розбагатіємо!», при спробі порушити домовленість – «Ви зрадили мене!».

За допомогою таких повідомлень алгоритм навчився коригувати хід гри і співпрацювати з партнером, домагаючись взаємної вигоди. До кінця партії команди з двох комп’ютерів ухвалювали взаємовигідні рішення у 100% випадків, а гравці-люди тільки в 60%.

Більше того, комп’ютери навчилися використовувати «порожні розмови» настільки природно, що люди, які потрапили в одну команду з комп’ютером, не могли з впевненістю визначити, хто їх партнер по команді – алгоритм чи людина.

Читайте: Штучний інтелект від Bosch допоможе порозумітися зі своїм автомобілем (відео)