Експерти переконані: штучний інтелект не стане причиною масового безробіття

Страх через вплив технологій на працевлаштування час від часу посилюється. Останні занепокоєння викликані появою штучного інтелекту. Однак, дехто переконаний, що нові технології лише створюють попит на роботу. Про це пише The Economist.

Як зауважує видання, все більше людей надають електронні послуги онлайн через дещо, що називають «людською хмарою». Самі того не розуміючи, багато хто робить це, відповідаючи на запит штучного інтелекту.

Водночас багато великих технічних компаній наймають через аутсорс-фірми тисячі людей, які наглядають за їхніми сервісами, контролюючи якість. У Google є армія з 10 тисяч оцінювачів, які переглядають відео на YouTube чи тестують нові сервіси. У Microsoft є система «Universal Human Relevance System», яка щомісяця виконує мільйони мікрозавдань, таких як перевірка результатів пошукових алгоритмів.

Кількість таких людей на службі техкомпаній буде збільшуватися. Одна з причин – зростання попиту на модерацію контенту.

Штучний інтелект знищить деякі форми роботи, яку буде виконувати програмне забезпечення, однак він також створить попит на інші види електронної роботи. Технології можуть обчислювати великі масиви даних і математичних розрахунків, але вони також залежать від очищення даних людьми.

Наприклад, автономним автомобілям для розпізнання дорожніх знаків і пішоходів потрібні алгоритми, треновані за допомогою великої кількості відео. І ці відео повинні мати відмітки, зроблені вручну, які б дали зрозуміти машині, де знаки, а де люди.

Таку роботу вже роблять тисячі людей, а коли алгоритм запрацює, люди повинні простежити, чи він правильно виконує своє завдання.

Читайте: Штучний інтелект уперше створив музичний альбом (відео)

БЕЗ КОМЕНТАРІВ