Штучний інтелект може стати точним інструментом діагностики злоякісних пухлин

Австралійські дослідники заявили, що алгоритм на основі згорткових нейронних мереж впорався з діагностикою меланоми краще, ніж більшість досвідчених дерматологів, які брали участь в експерименті. Програма змогла безпомилково виявити меланому в 95% випадків, водночас у людей цей показник становить 90%,передає Naked Science.

Алгоритм навчався розпізнавати пухлини, використовуючи базу даних зі ста тисяч фотографій різних утворень на шкірі.

Потім програму протестували на іншій базі даних з 300 фотографій. Сто з них запропонували переглянути 58 дерматологам із 17 країн.

На першому етапі експерименту лікарі і програма виявляли меланому тільки на основі фотографій. Люди успішно діагностували рак у 86,6% випадків, штучний інтелект – у 95%. Нешкідливі родимки, які не потребують лікування, програма і люди виявляли однаково часто – приблизно в 71% випадків.

На другому етапі, через чотири тижні, дерматологи отримали детальні дані про пацієнтів, у тому числі вік, стать та ділянку тіла, де розташоване підозріле новоутворення. Після цього вони змогли розпізнати 88,9% випадків меланоми. Досвідчені лікарі справлялися з діагностикою краще, ніж початківці, однак у середньому гірше, ніж штучний інтелект.

Тим не менше, автори дослідження наголошують: програми не замінять досвідчених лікарів, але можуть стати ефективним і точним інструментом діагностики злоякісних пухлин.

Читайте: Штучний інтелект допомагатиме у підготовці американських солдатів