Штучний інтелект показав точність у 95% при прогнозуванні смертності пацієнтів

Розробники Google створили алгоритм штучного інтелекту, що аналізує стан здоров’я пацієнта та може спрогнозувати дату його смерті з точністю 95%. Про це повідомляє Fox News.

Дослідження показало, що алгоритм може точно прогнозувати ризик смертності, повторну госпіталізацію, попередні діагнози та інші подібні параметри.

«Нам було цікаво зрозуміти, чи може глибоке вивчення давати достовірні прогнози щодо широкого спектру клінічних проблем. Таким чином, ми вибрали результати з різних галузей, враховуючи смерть, стандартну міру якості лікування, стандартний показник якості обслуговування (повторна госпіталізація), показник використання ресурсів (тривалість перебування) та міру розуміння проблем пацієнта (діагнози)», – пояснили автори розробки.

Фахівці Google застосували штучний інтелект до величезного обсягу даних з більш ніж 216 тисяч дорослих пацієнтів, госпіталізованих принаймні на 24 години у двох медичних клініках: медцентрі Каліфорнійського університету в Сан-Франциско і Чиказькому університеті медицини.

За результатами дослідження, штучний інтелект показав точність у 95% при прогнозуванні смертності пацієнтів на основі даних з Каліфорнійського університету і 93% при використанні даних з системи Чиказького університету. Це значно точніше, ніж традиційна модель прогнозування.

Така система аналізу здоров’я людини допоможе медикам ставити більш точні діагнози і аналізувати розвиток хвороби.

Читайте: Штучний інтелект уперше створив фільм (відео)