Військовий на провокацію не повівся і звернувся до СБУ

Російська ФСБ в одній із соцмереж вербує українських військовослужбовців за допомогою встановлення з ними особистих контактів під виглядом представниць прекрасної статі. Про це повідомляє прес-служба СБУ. 

Зазначається, що українські силовики викрили вербувальний підхід співробітників ФСБ РФ до керівника підрозділу ЗС України, який проходить службу в районі проведення операції Об’єднаних сил. За даними Служби безпеки, підконтрольна російським спецслужбам особа встановила і підтримувала контакти з українським військовослужбовцем. Жінка під час розвитку нібито особистих відносин дізналася про його службі в ЗСУ, після чого намагалася отримати від офіцера інформацію військового і громадсько-політичного характеру.

Пізніше під час листування вона запропонувала українському військовому здійснювати збір інформації в інтересах ФСБ за грошову винагороду. «Жінка» пообіцяла українському військовому виїзд в Росію з можливістю отримання житла.

Повідомляється також, що українець на провокацію не повівся. Натомість він звернувся до співробітників української спецслужби і дав докладні свідчення щодо обставин свого вербування.

Служба безпеки України просить українських користувачів соцмереж бути пильними. У разі отримання вербувальних пропозицій від іноземних спецслужб рекомендують звертатися в органи СБУ.