біженці
У 2015 році до Швеції прибуло близько 163 тисяч біженців

Влада Швеції збирається депортувати близько 80 тисяч мігрантів, які прибули в країну в 2015 році та їх запит на надання притулку був відхилений. Про це заявив глава МВС Швеції Андерс Іґеман, повідомляє видання Dagens Industri.

За словами міністра, йдеться про 60 тисяч осіб, але це число може зрости до 80 тисяч. За словами міністра, для депортації будуть зафрахтовані чартерні авіарейси. На процедуру піде кілька років.

У 2015 році до Швеції, населення якої становить 9,8 млн. осіб, прибуло близько 163 тисяч біженців, зокрема, понад 35 тисяч – підлітки без супроводу батьків, в основному з Афганістану.

Лише 20% мігрантів мають документи. На думку експертів, молоді прохачі притулку найчастіше приховують свій вік, оскільки неповнолітнім простіше отримати посвідку на проживання в королівстві.

Наразі було розглянуто 58,8 тис. прохань, 55% з них були схвалені.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, на початку січня Швеція ввела тимчасову перевірку документів на кордоні з Данією. Тим часом деякі члени уряду висловлюють побоювання, що великий приплив мігрантів може становити загрозу для національної безпеки та громадського порядку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ