Новак негативно оцінив роботу Гонтарєвої на чолі Нацбанку

На посаду нового очільника Нацбанку може претендувати або ставленик міжнародних партнерів, які надають Україні фінансування, або ж Президенту вдасться обрати «свою людину». Таку думку висловив економічний експерт Андрій Новак, передає УНН.

За його словами, потенційного наступника голови НБУ визначити на сьогодні нереально, адже якщо її відставка відбулась зараз – це свідчить про вплив зовнішнього тиску від донорів України, які, напевно, вже поставили питання руба про її присутність на цій посаді.

«Далі все залежатиме від двох факторів: чи наші зовнішні донори все-таки під негласною умовою продовжуватимуть фінансування України і будуть наполягати на своїй кандидатурі, чи все-таки Президенту вдасться поміняти шило на мило і замінити Гонтарєву, яка була і є глибоко пропрезидентською людиною, на іншу свою людину», – зазначив він.

При цьому, оцінюючи роботу голови НБУ, Новак зазначив, що така оцінка можлива за трьома критеріями: стабільність національної грошової одиниці, достатність кредитних ресурсів, або чи є процентні ставки доступними для реальної економіки, третє – надійність банківської системи України.

«Якщо за цими трьома критеріями її оцінити, то за всіма ними ми маємо негативний результат. Якщо до цього додати ще й те, що відбувалось за час її керівництва з українськими банками, як за невідомими критеріями ліквідовувались банки, навіть такі як «Хрещатик», за якими принципами і критеріями відбулась націоналізація найкрупнішого банку – «ПриватБанку», за якими принципами і критеріями відбувалось рефінансування багатьох банків – то в комплексі із цим за нею помічаємо виключно негативний вплив і наслідки як для гривні, так і для банківської системи в цілому. Головний наслідок – це втрата українцями надовго довіри до банків і банківської системи, яку відновити буде дуже складно, і на це піде багато часу», – резюмував експерт.

Нагадаємо, 10 квітня голова Національного банку Валерія Гонтарєва заявила про свою відставку. Вона написала заяву за власним бажанням з 10 травня цього року. Водночас пообіцяла піти з посади, щойно Верховна Рада проголосує за її відставку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ