У концерні мають намір розробити додаткові заходи, які дозволять Siemens контролювати весь процес поставок і установки турбін «в узгодженому місці»

Німецький концерн Siemens призупинить поставки енергообладнання російським компаніям та напрацює нові заходи контролю. Компанія ухвалила рішення розірвати ліцензійну угоду через скандал, що виник у зв’язку із незаконною доставкою турбін в окупований Крим. Про це йдеться у заяві концерну, повідомляє РБК.

Також Siemens відмовиться від долі у компанії «Интеравтоматика» – це російська компанія, в якій концерн володіє 45% акцій. Саме цю «Интеравтоматику» найняли для установки турбін в Криму.

Крім того, у концерні мають намір розробити додаткові заходи, які дозволять Siemens контролювати весь процес поставок і установки турбін «в узгодженому місці». Серед цих заходів буде пункт про доставку та встановлення обладнання співробітниками Siemens, а також пункт, який передбачає виконання таких робіт тільки компаніями, мажоритарна частка в яких належить німецькому концерну або його російській «дочці» (OOO Siemens).

Компанія також повідомила, що направила російській стороні повторну пропозицію про викуп чотирьох газових турбін, поставлених в Крим.

Нагадаємо, Росія поставила на окупований півострів чотири турбіни Siemens, які призначалися для проекту на Тамані. Турбіни Росія планує використати для нових кримських ТЕС.

У свою чергу, компанія Siemens подала позови проти причетних до постачання його турбін в окупований Крим. Відповідачами за позовом є ВАТ «ВО «Технопромекспорт», ТОВ «ВО «Технопромекспорт» і ТОВ «Сіменс Технології газових Турбін» (спільне підприємство Siemens і російської компанії «Силові машини»).

У німецькому концерні стверджують, що отримали з надійних джерел інформацію про те, що принаймні дві з чотирьох газотурбінних установок, які були поставлені для проекту в Тамані, опинилися в Криму. Як заявляє Siemens, такий розвиток подій є явним порушення контрактів, що забороняють клієнту постачати обладнання на півострів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ