Спортивний тиждень в Україні й світі

Шахова перемога українця Іллі Нижника на представницькому турнірі в США

Львів’янка Ганна Музичук, зігравши внічию в останньому турі змагання претенденток на світову шахову корону, стала другою, що дає право бути першою запасною на участь у головному матчі з чемпіонкою Цзюй Веньцзюнь восени. Марія Музичук в останній партії турніру завдала першої та єдиної поразки тріумфаторці турніру претенденток росіянці Алєксандрі Горячкіній, яка завоювала право зіграти матч із китаянкою. Відзначимо, що в особистих дуелях українки виграли протистояння з росіянками.

Українець Ілля Нижник переміг на змаганні у США. Вінницький гросмейстер виборов одноосібне перше місце на престижному турнірі у Лас-Веґасі. Наш земляк набрав 7 очок із 9 – 5 перемог, 4 нічиїх і жодної поразки. Вдало виступив ще один українець Євген Штембуляк, який із 6,5 очка поділив 2-9 місця. Є гарна зміна нашим провідним шахістам!

Ілля Нижник

У ці дні шахова громадськість згадувала дев’ятого чемпіона світу вірменина Тиґрана Петросяна, якому б виповнилося 90 років. Завдяки своєму талантові Петросян зумів вирватися з бідності та стати великим шахістом. Його шахові партії ніколи не втратять своєї цінності. Важко уявити, що можна чогось домогтися у шахах, не вивчивши творчість цього великого шахіста. Він був дуже обережним гравцем і бачив такі варіанти, про які суперник іноді й не здогадувався. Нині зображення видатного майстра можна побачити на вірменських банкнотах.

1971 року в Буенос-Айресі відбувся фінальний матч претендентів: Роберт Фішер – Тиґран Петросян. Перед цим геніальний американець мав феноменальний результат – 18 перемог поспіль, і це у зустрічах з елітою шахів! Першу партію аргентинського матчу Фішер виграв. Але в наступній партії Петросян у блискучому стилі переграв опонента і перервав неймовірний показник американця. Фішер був шокований, тож три наступні партії завершилися внічию. Шоста партія матчу завершувалася в складному ендшпілі. У Петросяна був цейтнот, і тут Фішер несподівано промовив російською: «Вам шах, маестро!». Петросян подібного не очікував, від несподіванки втратив дорогоцінні секунди і програв партію. Слід зауважити, що правила шахів не вимагають і не забороняють голосно заявляти про загрозу королю. Але після того шаху Петросян так і не зміг опанувати себе і програв чотири партії поспіль.

Доля гандболістів збірної України вирішилася в матчах інших команд

У грі проти чинних чемпіонів світу та Олімпійських ігор данців українці в разі перемоги на власному майданчику могли би за тур до фінішу потрапити до фіналу гандбольного Євро. Гідна гра в переповненому глядачами київському Палаці спорту, на жаль, завершилася поразкою (30:33). Данці після цього кваліфікувалися достроково у фінальну частину. Долю збірної України мав вирішити матч із Чорногорією на виїзді. Господарі переграли наших (27:21), але Україна опинилася серед чотирьох найкращих третіх команд і також пробилася до фінальної частини чемпіонату Європи, який відбудеться у січні наступного року одразу в трьох країнах – Австрії, Норвегії та Швеції.

Будемо сподіватися, що на цей форум, де Україна десять років була відсутня, наші нарешті зберуться в оптимальному складі. Під час жеребкування українська команда буде в четвертому, останньому кошику, тобто до фаворитів Україну не зараховують.

Чи втратить Катар право на проведення чемпіонату світу?

28 липня матчем за Суперкубок в Одесі між «Шахтарем» і «Динамо» стартує новий футбольний сезон. Донеччани далі крокують із новим тренером – португальцем Луїшем Каштру.

Франческо Тотті, легендарний «імператор», залишає пост одного з керівників «Роми». 42-річний Тотті є вихованцем клубу і провів в ньому 30 років: спершу як гравець, а після завершення кар’єри 2017-го – в якості директора. «Піти з «Роми» для мене – це як померти. Коли завершував кар’єру гравця, було простіше», – сказав Тотті. Цікаво, що це сталося одночасно з тим, як римлян очолив колишній тренер «Шахтаря» Паоло Фонсека.

Міжнародна федерація футболу розглядає можливість перенесення чемпіонату світу 2022 з Катару в іншу країну. ФІФА проводить секретні зустрічі для пошуку заміни. Причина – корупційний скандал при виборі країни-організатора. На право проведення цього чемпіонату світу претендували Катар, США, Південна Корея, Японія і Австралія. Для проведення Чемпіонату світу в Катарі були зарезервовані дати з 21 листопада по 18 грудня 2022 року – вперше в історії восени і взимку (!)

Колишній президент УЄФА Мішель Платіні був узятий на добу під варту для надання свідчень про корупцію на виборах місця проведення ЧС-2022. Катар отримав право на проведення найпрестижнішого (разом з олімпіадами) спортивного форуму в світі в грудні 2010 року. Раніше ЗМІ зазначали, що Платіні отримав хабар в розмірі 5 мільйонів доларів. За деякий час до виборів господаря ЧС він зустрічався з функціонерами федерації футболу Катару в Швейцарії. Шкода, що в цьому контексті ніхто вже не згадує про те, як Росія дістала право на проведення минулорічного чемпіонату…

Нова перемога Ольги Харлан

Наша прославлена шаблістка Ольга Харлан завоювала золоту медаль на чемпіонаті Європи з фехтування у Дюссельдорфі. У фіналі українка зустрілася з представницею Франції Манон Брюне. Ця золота медаль стала восьмою для української зірки на чемпіонатах Європи.

Також на рахунку Ольги – шість срібних і п’ять бронзових нагород. Відзначимо, що останній раз вона перемагала на ЧЄ ще 2014-го. Також Ольга має весь комплект олімпійських нагород.

До речі, про фехтування. Президент Федерації фехтування України і директор департаменту молоді та спорту КМДА Вадим Гутцайт відмовився йти на вибори до Верховної Ради у списках політпроекту «Слуга народу», куди його запрошували. «Політика – не для мене», – зазначив олімпійській чемпіон.

Тріумф українських волейбольних дефлімпійців у Кальярі

Чоловіча дефлімпійська збірна України з волейболу стала чемпіоном Європи, а жіноча – бронзовим призером! Чоловіки в фіналі з рахунком 3:1 перемогли команду Росії, ставши найкращими на континенті. Жіноча команда завоювала бронзову нагороду турніру, вигравши матч за 3 місце.

Українець Іван Редкач битиметься за титул чемпіона світу

Цілком імовірно, що восени ми матимемо ще одного чемпіона світу в професійному боксі. Іван Редкач на зустрічі з журналістами у Києві заявив, що вже є точна домовленість, і незабаром усі дізнаються прізвище суперника українця в чемпіонському бою, який відбудеться в США.

Іван Редкач

Міжнародний олімпійський комітет озвучив процедуру кваліфікації на Олімпійські ігри-2020 у боксі. На наступній Олімпіаді медалі у чоловіків будуть розігрувати в восьми вагових категоріях, у жінок – у п’яти. На минулих Іграх у чоловіків розігрували десять комплектів медалей, у жінок – три. Тож жіночого боксу, в порівнянні з минулою Олімпіадою, стане більше, чоловічого – менше.

Кваліфікаційні змагання пройдуть з січня по травень 2020 року. Це будуть чотири континентальних турніри і один світовий відбірковий турнір. Змагання пройдуть у містах, які нещодавно приймали або незабаром приймуть Олімпійські ігри. Таким чином, жіночий і чоловічий чемпіонати світу-2019 в Росії не будуть кваліфікаційними на Олімпіаду, що добре.

Зміни у вагових категоріях примушують одних боксерів набирати вагу, а інших – скидати. Так, на минулих Іграх у бразильському Ріо переможець попередньої Олімпіади не зміг вкластися в нову для себе вагову категорію. Ще один відомий боксер зганяв вагу за допомогою спеціального одягу. З нашого анекдоту, яким ми традиційно завершуємо огляд найцікавіших спортивних подій тижня, можна здогадатися, чим це все закінчилося:

«У палату відділення травматології заходить лікар із практикантами. – Як ви бачите, мої юні колеги, пацієнти мають досить серйозні переломи. Сподіваюся, вони зробили правильні висновки зі свого сумного досвіду. Давайте в них запитаємо! Ось ви, голубчику, що нам скажете? – Тепер я завжди буду, пане професоре, пристібатися в машині. – А ви, шановний? – Я, докторе, віднині завжди буду їздити на мотоциклі в шоломі. – А ви що нам скажете? – Я, лікарю, більше ніколи не одягатиму важкий светр, спускаючись сходами…».