На переконання експерта, влада не випадково саме зараз взялася за Розенблата і Полякова

Нардеп Борислав Розенблат вів свої справи так, що складалося враження, ніби він не залежить ані від орієнтованої на Банкову частини фракції «БПП», ані від єврооптимістів. На цьому наголосив політичний експерт Олексій Якубін у коментарі Слову і Ділу, оцінюючи затримання і розслідування в ході «бурштинової справи».

«Розенблат вів доволі незалежну політику в питаннях, пов’язаних з видобутком бурштину, і схемами, які функціонують довкола цього. Тому, мабуть, і було вирішено його «здати», – висловив думку фахівець.

Водночас, додав він, НАБУ і САП важливо показати результат на тлі відсутності прогресу у справах Насірова і Мартиненка, оскільки щодо усуненого очільника Фіскальної служби є певні внутрішньоелітні домовленості, а Мартиненко, напевне, занадто великий важковаговик для антикорупційних структур.

«Виходить, саме «справа Розенблата» дає змогу повернути в інформаційне поле тему результативної боротьби з корупцією. Тим більше що тема нелегального видобутку бурштину на слуху вже кілька років», – підкреслив Якубін.

За його словами, у цій ситуації Розенблат опинився між двома вогнями: «Він розсварився, умовно кажучи, з «групою Березенка» (Сергій Березенко – голова фракції «БПП» у Верховній Раді України – ред.), і водночас не є «своїм» для єврооптимістів. Тому НАБУ буде ним займатися, тим паче що БПП поки не демонструє бажання його захищати».

Крім того, експерт наголосив, що затримання і викриття не випадково сталися саме зараз.

«Президент України вирушив на зустріч зі своїм американським колегою. Під його візит потрібно було створити картинку про те, що антикорупційні організації працюють і борються з корупцією навіть у середовищі депутатів з його фракції», – переконаний політолог.

На його думку, перспективи розслідування і зняття недоторканності з депутатів Розенблата та Полякова неоднозначні.

«У коаліції є проблеми з кількістю голосів. Можливо, будуть спроби внести до ВР постанову щодо зняття з Розенблата і Полякова депутатського імунітету, але сумнівно, що за це зараз проголосують. Президентській фракції все ж потрібні ці два голоси, які при певних обставинах можуть виявитися вирішальними».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ