Компанія Burisma Group міністра часів Януковича Миколи Злочевського була головним спонсором форуму в Монако

Економічний форум у Монако, на який 2 червня їздила українська урядова делегація, що викликало неабиякий резонас у суспільстві через фото вітчизняних вископосадовців з міністром-утікачем Миколою Злочевським, спонсорувала російська компанія, яка використовує бренд відомого інституту Адама Сміта. Про це йдеться у розслідуванні програми Схеми.

За даними журналістів, компанія Adam Smith Conferences, яка офіційно влаштувала форум, вже давно входить до російської групи «Трініті Івентс». На сайті групи повідомляється, що вона є найбільшим організатором ділових форумів у Росії та СНД.

Також стала відома роль у заході компанії Burisma Group міністра часів Януковича Миколи Злочевського – вона була головним спонсором форуму в Монако.

Варто зазначити, що на заході не економили – організували його в яхт-клубі Монте-Карло, оплатили недешеві перельоти гостей. До того ж, за даними «Схем», їх поселили у п’ятизірковому готелі Hôtel Hermitage Monte-Carlo. Зняти у ньому на добу стандартні кімнати коштує від 240 до 430 євро, а найрозкішніші – майже за 30 тисяч євро.

Крім того, розслідування з’ясувало, що Adam Smith Conferences разом із Burisma Group організовували в лютому 2017 року ще й форум з енергетичної безпеки у Києві.

Один з організаторів заходу в Монте-Карло повідомив, що Adam Smith Conferences афілійована з Інститутом Адама Сміта (Adam Smith Institute).

«Таким чином Злочевський наново легалізується у суспільстві: спочатку руками Генпрокуратури, яка зняла з нього всі обвинувачення, а тепер за допомогою українських високопосадовців на очах міжнародної спільноти», – дійшли висновку журналісти-розслідувачі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ