У профільного відомства немає жодних важелів для забезпечення контролю і відповідальності за дотриманням Законів України у цій галузі навіть в центральних офіційно україномовних школах Києва

В одній з центральних шкіл Києва одна з нових молодих вчительок викладає українську мову російською. Про це повідомила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе у Facebook.

За її словами, у зв’язку з цією ситуацією батьки скаржились керівництву, однак нічого так і не домоглись.

«Бачу, що якраз нещодавно Міністерство освіти і науки України, Лілія Гриневич розіслали листа закладам освіти усіх рівнів, в якому звертають увагу на те, що мовою освітнього процесу в нашій країні є державна мова, і тому уроки, лекції, практичні та семінарські заняття, навчально-виховні заходи у державних закладах освіти мають відбуватися українською. Наголошую – я про освітні програми шкіл без вивчення мов національних меншин, а суто про ті, що розробляються на основі типових програм», – пише Климпуш-Цинцадзе.

При цьому віце-прем’єр підкреслила, що на даний час у профільного відомства немає жодних важелів для забезпечення контролю і відповідальності за дотриманням Законів України у цій галузі навіть в центральних офіційно україномовних школах столиці.

«Невже лишається розраховувати суто на небайдужість і активність батьків у кожному такому кричущому випадку, як той, про який розповіли мені діти?», – написала вона.

Перебуваю в шоці від того, що розповіла мені подружка моєї доні…В одній з центральних київських українських шкіл одна…

Gepostet von Ivanna Klympush-Tsintsadze am Montag, 12. Februar 2018

У Мережі бурхливо відреагували на інцидент:

Один з користувачів соцмережі поставив віце-прем’єр-міністру з питань європейської та євроатлантичної інтеграції запитання про те, чи були вчинені якісь заходи з приводу цього інциденту. Іванна Климпуш-Цинцадзе відповіла лаконічно: «Вже». Жодних інших деталей вона не повідомила.