Віктор Татьков за часів президентства Віктора Януковича очолював Вищий господарський суд України, де ставили останню крапку в суперечках навколо майна та бізнесу

Родина колишнього голови Вищого господарського суду Віктора Татькова, якого розшукують в Україні, володіє на півдні Іспанії 62 гектарами землі та чотирма апартаментами. Про це повідомляє Радіо Свобода.

​Вперше про елітну нерухомість оточення Віктора Татькова журналісти розповіли ще півроку тому. Тоді журналісти виявили близько сотні об’єктів нерухомості в Україні та з десяток – в Іспанії, записаних на його родичів і незаможних друзів.

Зараз журналістам вдалося встановити, що родині Татькова належить також 62 гектари землі в муніципалітеті Міхас іспанської провінції Малага. Відповідно до документів з офіційного реєстру, ця земля записана на фірму Vebelle Royal, власницею якої є колишня дружина судді Зоя Татькова.

​​У середньому вартість землі в цьому регіоні стартує від 30 тисяч євро за гектар. За словами іспанського ріелтора Алана Хабалова, ця земля має сільськогосподарське призначення.

«Це місце непогане, тому що воно знаходиться близько до магістралі. І воно знаходиться ще в тій зоні, де розташовані гольф-поля. Ці гольф-поля мають свою затребуваність. Тому що на гольф-поля приїжджають англійці. Це завжди грошове місце, – розповідає Алан. – Відповідно до цінника, виходячи з середньої вартості, ця земля може коштувати до 2 мільйонів».

Зазначимо, що Зоя Татькова працювала викладачкою в Донецькому національному університеті. Також вона очолювала донецьке відділення Національної школи суддів до його ліквідації – за даними «Схем», там вона отримувала 10-12 тисяч гривень зарплати.

Сама Татькова підтвердила журналістам, що раніше мала компанію в Іспанії, але продала. Кому – не відповіла. Водночас інформацію про 60 гектарів землі, якою, згідно іспанського реєстру, володіє оформлена на неї фірма, назвала помилкою.

Також Зоя Татькова відхрестилась від будь-яких зв’язків із колишнім чоловіком.

Водночас журналісти також виявили, що її і, відповідно, судді Віктора Татькова донька, 38-річна Олена, володіє чотирма апартаментами у іспанському регіоні Малага через фірму ІBEROGLOBAL INVESTMENTS 2000, зареєстровану на її ім’я. ​Одна із цих квартир знаходиться у комплексі Hercules, ще дві – в комплексі Aloha Playa, а остання – на березі Середземного моря, у будівлі LA PERLA PLAYA.

​Віктор Татьков за часів президентства Віктора Януковича очолював Вищий господарський суд України, де ставили останню крапку в суперечках навколо майна та бізнесу. Від жовтня 2016-го Татькова офіційно підозрюють у втручанні у діяльність судових органів та роботу автоматизованої системи документообігу суду. За версією Генпрокуратури, він фактично підпорядкував собі систему ухвалення судових рішень. Нині його також підозрюють у створенні злочинної організації, відмиванні коштів та привласненні майна.