Заступник голови Київського окружного адміністративного суду Віталій Щавінський

У заступника голови Київського окружного адміністративного суду Віталія Щавінського – надзвичайно заможні батьки-пенсіонери, хоча вони працювали на посадах, які не передбачають значних доходів. Про це йдеться в розслідуванні PROSUD.

Автори розслідування проаналізували доходи Щавінського за 2013-й, 2014-й, 2015-й, 2016-й та 2017-й роки. Всього за цей період суддя вписав у деклараціях 1 740 886 грн. У деклараціях вказано, що у судді немає власного житла та автомобіля, а з нерухомості має у власності лише ділянку 0,7 га у Чернігівській області, яку набув ще у 2010 році.

Водночас у батьків судді з житлом та автопарком набагато краще.

Зокрема, суддя з 2012 року проживає у батьковій квартирі у Києві, площею 101 кв. м. Батько Роман Щавінський придбав помешкання в новобудові за 1 072 347 грн. У 2017 році у цьому ж будинку батько судді купив машиномісце.

На батька Щавінського також зареєстрована земельна ділянка 0.2 га у с. Музичі неподалік Києва. Зазначають, що там знаходиться розкішний маєток. Суддя також користується батьковим кросовером Hyundai IX35.

Мати судді Тетяна Щавінська пересувається автомобілем Mercedes-Benz ML 250 CDI 4MATIC. Нині мінімальна ціна на вживану автівку того ж року випуску складає 30 тис. доларів.

Жінка також у 2014 році стала власником гаража біля новобудови, а у 2015 році придбала квартиру у  Києві на 50 кв.м.

На нинішній посаді Щавінський перебуває з 2015 року. За інформацією організації, за свою кар’єру судді його вже декілька раз намагались притягнути до відповідальності за винесення сумнівних рішень і навіть звільнити за порушення присяги.

У 2012 році Вища рада юстиції розглядала скаргу ректора Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» на Щавінського, але йому вдалось уникнути покарання.

Уникнення покарання в організації пов’язують із справою, котру тоді вів суддя.

Зокрема, Щавінський відмовив у задоволенні позову «Української правди» до Вишгородської райадміністрації щодо оприлюднення ціни, яку заплатив державі Віктор Янукович за земельну ділянку в «Межигір’ї». Ціну ділянки суддя визнав «конфіденційною» інформацією.

«Саме після цього рішення ВРЮ передумала звільняти Щавінського за порушення присяги», – йдеться у повідомленні.

Крім того у 2014 році під час Революції гідності суддя постановив обмежити на місяць права на мирне зібрання низці організацій у центральній частині Переяслав-Хмельницького.

Наразі Щавінський розглядає справу за позовом члена Автомайдану до Окружного адміністративного суду Києва.

В організації зазначають, що намагалися отримати інформацію про отримані суддями службові квартири Окружного адміністративного суду Києва та їхніх декларацій, які вони подавали у паперовій формі, але голова суду Павло Вовк їм відмовив.

«Ми подали позов до суду, який на розгляді вже більше року. Окружний адміністративний суд Києва всіляко затягує справу і Щавінський явно підіграє відповідачу», – додають автори розслідування.

Також повідомляється, що справа у суді уже майже 5 місяців, але досі не проведено навіть підготовчого засідання.

«19 вересня Щавінський проходитиме повторну співбесіду з Вищою кваліфікаційною комісією. Сподіваємось, Комісія поставить питання про походження набутого його родиною майна та причину порушень, які допускав суддя при розгляді справ», – резюмують розслідувачі.