Журналісти підрахували, скільки кожен українець витрачає на утримання нардепів

Утримання Верховної Ради кожному офіційно працевлаштованому громадянину обходиться у 72 гривні на рік. Однак сумарні показники витрат за окремим статтям є чималими. Про це повідомляє Слово і Діло.

За інформацією видання, зарплатний фонд українського парламенту цього року складає 548,4 мільйона гривень. Із цієї суми 416,4 мільйона гривень підуть власне на заробітні плати; 75,5 мільйона гривень – на доплати та надбавки, ще 29,2 мільйона гривень – на матеріальну допомогу; 27,3 мільйона гривень – на премії; 2,2 мільйона гривень – на відрядження по Україні.

Однак українці виплачують народним депутатам не тільки зарплати, але й платять за роботу помічників-консультантів парламентарів, оренду житла, проїзд у межах країни, телефонний зв’язок, відрядження помічників, приміщення для прийому виборців у виборчих округах, оренду приміщень для зібрань та навіть канцтовари.

Слід зауважити, що загальна площа адміністративних будівель Верховної Ради становить 75,133 тисячі квадратних метрів, відтак на обслуговування та утримання такої площі в 2017 році держава витратить 110,7 мільйона гривень. Відповідно, на оплату комунальних послуг адмінбудівель парламенту піде ще близько 39,3 мільйона гривень. Окрім того, ще 50 мільйонів гривень знадобиться для утримання на балансі Верховної Ради автомобілів.

Недешевою є і сама законотворча діяльність. Зокрема, один законопроект у середньому обходиться в 423,6 тисячі гривень.

1 КОМЕНТАР

  1. “…75,5 мільйона гривень – на доплати та надбавки, ще 29,2 мільйона гривень
    – на матеріальну допомогу; 27,3 мільйона гривень – на премії”. А чи не занадто “жирно” це в той час, коли йде війна?

Comments are closed.