45,2% громадян України заявили, що належать до УПЦ КП, а 16,9% – до УПЦ МП

Понад 45 відсотків православних християн в Україні належать до УПЦ Київського патріархату, до УПЦ Московського патріархату відносять себе лише близько 19 відсотків. Про це свідчать результати опитування, проведеного дослідницькими центрами КМІС, Центр Разумкова та SOCIS. Про це йдеться у повідомленні на сайті SOCIS.

Як засвідчило дослідження, 68,8% опитаних відносять себе до православних,  9,6% – вважають себе просто християнами, 8,5% – греко-католиками, 1,2% – протестантами, 1% – римо-католиками і  9% респондентів не належать до жодного віросповідання.

Серед респондентів, які відносять себе до православної церкви, 45,2% заявили, що належать до УПЦ КП, а 16,9% – до УПЦ МП, 21,1% – до Української автокефальної православної церкви, а 33,9% – вважають себе просто православними і не відносять себе до конкретної конфесії.

Опитування проводилося з 20 серпня до 9 вересня за вибіркою, яка репрезентує доросле населення України в цілому за такими ознаками: стать, вік (від 18 років), поділ на регіони та тип поселення (місто/село). Загалом було опитано 10005 респондентів. Середня тривалість одного інтерв’ю становила 23 хвилини.

Допустима похибка не перевищує 1,2%.