В РФ злочинні дії вождя СРСР Іосіфа Сталіна офіційно не засуджені

У Росії колишній слідчий з особливо важливих справ Генпрокуратури РФ Ігор Степанов намагається домогтися порушення кримінального провадження щодо радянського диктатора Іосіфа Сталіна. Причому, за його словами, його цікавить не стільки сама кримінальна справа, скільки факт визнання в Росії злочинів вождя СРСР. Про це пише Коммерсант

Близько 20 родичів Степанова – в основному священики – були репресовані в 30-х роках. Тепер же він намагається добитися правової оцінки масових розстрілів і заслань, які проводилися за наказом НКВС №00447 від 30 липня 1937 року, що його підписав вождь СРСР Іосіф Сталін. У документі містяться конкретні цифри: розстріляти 82,7 тис. осіб і ще 193,4 тис. осіб заслати до таборів.

Степанов упевнений, що Сталіна слід вважати «організатором масових вбивств, тобто геноциду православних священиків та інших громадян».

На даний момент відомо, що Слідчий комітет РФ направив заяву Степанова до Головного слідчого управління по Москві – і більше звісток звідти не було. А Генпрокуратура РФ чомусь переслала заяву в Іванівську область. Там заяву не прийняли. Степанов заявляє, що готовий дійти до Європейського суду прав людини, щоби домогтися офіційної правової оцінки дій Сталина.

Як відомо, в Росії злочинні дії Сталіна офіційно не засуджені – експерти називають вимоги Степанова «новаторством». В Україні ж у 2010 році рішенням суду Іосіф Сталін і низка інших радянських керівників були визнані винними в організації в 1932-1933 роках Голодомору-геноциду.