Роман Скрипін
«Громадське» звинувачує Скрипіна в одноосібному контролі над частиною коштів

Телеведучого й журналіста Романа Скрипіна звинувачують у встановленні одноосібного контролю над частиною коштів ГО «Громадське телебачення». Йдеться про доменне ім’я hromadske.tv, рахунок PayPal, на який надходили добровільні пожертви для громадської організації, кошти, отримані за використання контенту на YouTube. Про це повідомляє наглядова рада організації.

«Наглядовою радою ГО «Громадське телебачення» під час виконання своїх обов’язків, передбачених статутом, було встановлено, що частина ресурсів ГО одноосібно контролюється одним членом організації – Романом Скрипіним», – йдеться в заяві.

Загальні збори організації озвучили й письмово скерували Роману Скрипіну вимоги, серед яких – передати права на доменне ім’я hromadske.tv ГО «Громадське телебачення», надати звіт про надходження та використання коштів на рахунку PayPal за період з 30.10.2013 р. до поточного моменту та передати ГО зазначені кошти. Аналогічну вимогу поставлено щодо всіх інших рахунків, відкритих Романом Скрипіним, на які здійснювались пожертви для ГО «Громадське телебачення».

Однак ці вимоги виконано не було. Тож,  Наглядова рада пропонує звернутися до правоохоронних органів як в Україні, так і в юрисдикціях країн, де були зареєстровані рахунки, зокрема PayPal та/або країн звідки здійснювались пожертви для запобігання порушення прав жертводавців. Також Наглядова Рада просить провести зовнішній незалежний аудит ГО «Громадське телебачення», посилити контроль за використанням бренду hromadske, юридично переслідувати непогоджене використання бренду.

Як відомо, Роман Скрипін є одним із засновників проекту «Громадське телебачення» та співавтором ідеї створення «5 каналу». Працював на багатьох знаних укрїнських телеканалах. Був головою Незалежної медіа-профспілки України. З 23 травня 2012 року – співвласник компанії «Skrypin Production», що виробляє ексклюзивні відеорепортажі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ