Жінка-офіцер могла бути частиною команди з шести осіб, граючи в ній ключову роль

Колишнього російського шпигуна Сєрґєя Скрипаля та його доньку Юлію отруїла група з шести осіб, яку очолювала співробітниця російської військової розвідки. Про це пише The Daily Mail з посиланням на власні джерела.

Версія про те, що росіян отруїла жінка, з’явилась після того, як стало відомо, що отруєні нервово-пралітичною речовиною «Новічок» у містечку Еймсбері Дон Стерджесс та Чарлі Роулі знайшли в Солсбері флакон з-під парфумів і розпорошили його вміст на себе.

«Логічно припустити, що жінка-офіцер могла бути частиною команди, граючи в ній ключову роль», – заявив співрозмовник The Daily Mail.

4 березня 2018 року екс-полковник ГРУ Сєрґєй Скрипаль і його дочка Юлія були виявлені в несвідомому стані на лавці в центрі Солсбері. Слідчі встановили, що вони були отруєні нервово-паралітичною речовиною «Новічок», яку виробляли на території РФ.

На думку британської влади, за отруєнням стояли російські агенти. Водночас Росія заперечує свою можливу причетність до інциденту.

30 червня у місті Еймсбері госпіталізували 44-річну Дон Стерджесс та її приятеля –  45-річного Чарлі Роулі.

У поліції зробили висновок, що Роулі та Стерджесс зазнали впливу нервово-паралітичної речовини після того, як взяли в руки заражений предмет. У них спостерігалися ті самі симптоми, що і у колишнього офіцера ГРУ Сєрґєя Скрипаля та його дочки Юлії, які отруїлися «Новічком» в Солсбері. 

8 липня Стерджес померла у лікарні, адже отримала велику дозу нервово-паралітичної речовини «Новічок».