Ігоря Гужву та його помічника підозрюють у вимаганні

Слідчі Нацполіції Києва затримали за підозрою у здирництві головного редактора Інтернет-видання «Страна.ua» Ігоря Гужву та його посередника. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Генеральної прокуратури України.

Правоохоронці не назвали імені посередника. Відомо лише, що він є помічником керівника видання.

Досудове розслідування встановило, що Гужва, «діючи у змові з особою, яка представлялась його особистим помічником, вимагали у народного депутата України грошові кошти у розмірі 20 тисяч доларів США за нерозголошення в засобах масової інформації відомостей щодо його особистого життя та політичної діяльності».

«За результатами проведених слідчих, негласних слідчих (розшукових) дій упродовж майже 3 місяців слідства виявлено та зафіксовано, у тому числі на матеріальних носіях інформації, протиправні дії вказаних осіб, їхню домовленість між собою про розмір грошових коштів, які бажають отримати від потерпілого, про наміри та наявність компроментуючих матеріалів для шантажу останнього», – заявляють у прокуратурі.

«22 червня 2017 року безпосередньо після передачі грошових коштів у розмірі 10 тисяч доларів США від потерпілого через посередника керівнику Інтернет-видання, вказаних осіб затримано в порядку ст. 208 КПК України», – інформує відомство.

За результатами проведеного невідкладного обшуку у приміщенні редакції зазначені кошти виявлені в портфелі керівника видання «Страна.ua».

На даний час готується повідомлення про підозру затриманим особам та клопотання про обрання їм запобіжних заходів. Слідчі дії тривають.

Нагадаємо, 22 червня у приміщення Інтернет-видання «Страна» прийшли з обшуком, який тривав до ранку п’ятниці, 23 червня. Близько 4 ранку правоохоронці забрали головного редактора Ігоря Гужву.

Генпрокурор Юрій Луценко на своїй Фейсбук-сторінці заявив, що Гужва нібито вимагав і отримав 10 тисяч доларів за нерозміщення матеріалів компрометувального характеру щодо одного з політиків.

Добрехався, нарешті, до правди. За матеріалами ДФС і прокуратури м. Києва поліцією затримано І. Гужву, який вимагав і …

Posted by Юрій Луценко on Donnerstag, 22. Juni 2017

Заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян повідомив, що депутат Лінько звернувся до правоохоронців ще 31 березня, а 22 червня затримали двох осіб.

Гужва, у свою чергу, заявив, що його підставили. Нібито у квітні пропонували «за великі суми» зняти з сайту кілька матеріалів про лідера «радикалів» Олега Ляшка, а в травні за зняття матеріалу про конфлікт Іллі Ківи й нардепа «Радикальної партії» Дмитра Лінька пропонували 20 тисяч доларів. Головний редактор запевнив, що в обох випадках відмовився.

Водночас, Лінько заявив, що «з боку редакції «Страна.ua» був шантаж і вимагання грошей», а версію видання назвав абсурдною.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ