У разі необхідності окремі експерименти проводитимуть у темну пору доби для об’єктивності результатів

Святошинський районний суд Києва оголосив перерву в засіданнях у кримінальному провадженні щодо п’ятьох екс-бійців спецпідрозділу «Беркут» до 11:30 18 квітня, передає УНН.

Також суд зобов’язав сторону обвинувачення провести слідчий експеримент на вул. Інститутській в Києві, зокрема відтворити події 20 лютого 2014 року.

За рішенням суду, слідчий експеримент фіксуватиметься за допомогою фото- та відеозйомки. У разі необхідності окремі експерименти проводитимуть у темну пору доби для об’єктивності результатів, йдеться у рішенні суду.

Колегія суддів постановила, що слідчий експеримент має бути проведений до 18 квітня, а його результати мають надійти до суду до 1 липня 2017 року.

При цьому ГУ НП у Києві має забезпечити громадський порядок під час проведення слідчих дій.

Як відомо, екс-«беркутівців» Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олександра Маринченка, Сергія Тамтуру й Олега Янішевського обвинувачують у масовому вбивстві активістів Майдану 20 лютого 2014 року. Вони не визнають свою провину за жодним із пунктів обвинувачення.

Усього, як повідомляв прокурор Генеральної прокуратури України Яніс Сімонов, вдалось ідентифікувати 25 правоохоронців, які стріляли на Інститутській. 20 із них зараз перебувають у розшуку.

За даними Генпрокуратури, під час Майдану постраждали 2,5 тисячі людей, 104 – загинули. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею.

За даними Міністерства внутрішніх справ, з 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов’язків у центрі Києва загинули також 17 силовиків.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ