Експерти переконані – терористи давно хотіли здійснити напад на Іспанію

Увечері 17 серпня у Барселоні (Іспанія) у натовп туристів влетів фургон. Внаслідок наїзду, який кваліфікували як теракт, уже загинуло 13 осіб, понад 100 громадян із різних країн дістали поранення. Характер терористичних атак в Європі вказує на те, що уже скоро їхня кількість може зрости. Цей прогноз в інтерв’ю La Repubblica висловив журналіст The Washington Post, один із провідних експертів з ісламського тероризму Джобі Воррік.

Експерт переконаний – Іспанія була давньою метою для терористів «Ісламської держави». За останні тижні «ІДІЛ» часто негативно згадував країну у пропагандистських матеріалах в Telegram та інших популярних соцмережах за дії в Іраку, а також у світлі своєї мрії про «халіфат».

Бойовики-ісламісти, підкреслює Воррік, сконцентрували нині багато сил для захисту того, що залишилося від володінь «халіфату» в Сирії та Іраку: «Це не лише питання помсти за військові поразки в Мосулі та інших сирійських містах. Коли «халіфату» не стане, «Ісламська держава» кине всі свої сили на здійснення атак в Європі. І, таким чином, вона стане справжнісіньким інтернаціоналом терору».

Директор іспанського Центру досліджень безпеки Хосе Родріґес в інтерв’ю La Voz de Galicia також називає Іспанію однією з ключових країн для символіки джихадистів: «Тому подібна атака була тут майже неминучою».

Водночас у статті для Der Standard кореспондент Александра Федерль-Шмід наголошує, що «стовідсоткової безпеки не існує: це може статися всюди і з кожним, проте не варто жити у страху перед кожною новою терористичною загрозою, так само, як і не варто припиняти відвідувати Барселону та її прекрасну вулицю Рамбла».

Читайте: Зросла кількість жертв теракту в Іспанії

БЕЗ КОМЕНТАРІВ