Максимальну кількість співробітників прокуратури хочуть зменшити з 15 до 10 тисяч осіб

Верховна Рада має намір створити Офіс генерального прокурора. За ухвалення відповідного законопроєкту №1032 за основу проголосували 287 депутатів за мінімально необхідних 226. Про це повідомляють Українськi Новини.

Документ пропонує створення після проведення атестації прокурорів нової структури у вигляді Офісу генпрокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур.

Крім того, пропонується зменшити максимальну кількість співробітників прокуратури з 15 тис. до 10 тис., надати генпрокурору повноваження затверджувати стратегію розвитку прокуратури, систему оцінки якості роботи прокурорів, порядок вимірювання і регулювання навантаження на прокурорів, розгляду звернень.

Також будуть надані можливості для всіх кандидатів з вищою юридичною освітою і стажем роботи у сфері права брати участь у відборі на заміщення посад в органах прокуратури. Крім того, Національну академію прокуратури перетворять у Тренінговий центр прокурорів. Базовий посадовий оклад прокурора пропонується підвищити з 12 до 15 прожиткових мінімумів (до 29 тис. гривень), також буде встановлено обмеження 25% для максимального розміру річної премії прокурорам.

Прокурори пройдуть атестацію для зарахування в новостворений Офіс і місцеві прокуратури, крім співробітників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Атестація включатиме іспит і співбесіду.

Особи, які захочуть стати прокурорами за наявності вищої юридичної освіти та стажу роботи в сфері права, повинні будуть пройти відкритий конкурс на вакантні посади.

До 1 вересня 2021 року пропонується призупинити повноваження кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів і встановлюється, що генпрокурор стверджує порядок проведення відбору кадровими комісіями, визначає порядок заміщення тимчасово вакантних посад прокурорів, призначає осіб на адміністративні посади в Офісі тощо.

Нагадаємо, раніше новопризначений Генеральний прокурор Руслан Рябошапка пояснив, чому в Україні ліквідували військову прокуратуру.