Ситуація в місті може покращитися після прогрівання приземного шару повітря

З огляду на несприятливу синоптичну ситуацію на території Києва в найближчі три доби утворений в результаті викидів промисловості та транспорту смоґ не розвіється. Про це повідомили 18 січня вранці у прес-службі Держслужби України з НС.

«За інформацією Укргідрометцентру, синоптична ситуація в Києві обумовлена малохмарною, безвітряною погодою з високою вологістю повітря і туманами, видимість в яких погіршується до 100-500 метрів. У нижньому шарі атмосфери фіксуються шари ізотермії та інверсії», – йдеться у повідомленні.

Інверсія температури – це підвищення температури повітря з висотою, уточнюють в ДСНС. Приземні інверсії пов’язані переважно з охолодженням повітря в нічні та ранкові години. Інверсія температури ускладнює вертикальну циркуляцію повітря, що призводить до застою біля земної поверхні повітря, накопичення шкідливих домішок внаслідок викидів промисловості та транспорту аж до утворення смоґу.

У ДСНС пояснили, що ситуація може покращитися після прогріву приземного шару повітря. При цьому в Службі додали, що «в найближчі три доби синоптична ситуація суттєво не зміниться».

Також у відомстві підкреслили, що на території Києва і Київської області загорянь на звалищах, торфовищах та інших пожеж, які можуть привести до сильного задимлення, наразі немає.

Як відомо, мешканці столиці скаржаться на смоґ і задушливий сморід у місті.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ