Літак зазнав часткової дефрагментації в 900 метрах від лінії злітно-посадкової смуги аеропорту в Смоленську

Літак екс-президента Польщі Леха Качинського почав розпадатися на частини задовго до злітно-посадкової смуги в Смоленську. Крім того, диспетчери свідомо вводили в оману польських пілотів, коли вели президентський борт на посадку. Про це заявив голова підкомісії з розслідування Смоленської катастрофи Вацлав Берчинський, пише Європейська правда з посиланням на польські ЗМІ.

«Тепер ми точно знаємо, що літак розвалився в повітрі… Ми ретельно проаналізували переговори пілотів з вежею. Літак почав розпадатися задовго до злітно-посадкової смуги. Його частини розлетілися на десятки мерів, перш ніж впасти на землю.

Згідно з висновками комісії, літак зазнав часткової дефрагментації в 900 метрах від лінії злітно-посадкової смуги аеропорту в Смоленську. Крім того, комісія вважає, що диспетчери неправильно вели президентський літак на посадку.

Як приклад вони наводять траєкторію зниження російського літака Іл-76, який мав приземлитися у Смоленську незадовго до польського літака, але зрештою полетів на запасний аеродром. На думку членів польської підкомісії, траєкторії заходу на посадку двох літаків значно відрізняються, що може свідчити про свідоме введення в оману польських пілотів.

Прокуратура Польщі сформулювала нові звинувачення на адресу російських диспетчерів і третьої особи у вежі контролю за польотами у справі розслідування Смоленської катастрофи. Диспетчерів звинувачують в умисних діях, що призвели до катастрофи.

Як відомо, 10 квітня 2010 року неподалік летовища «Сєвєрний» розбився літак Ту-154 з Президентом Польщі Лехом Качинським на облавку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ