кредит
Непогашені кредити є зараз у 39,4 млн осіб – це більше половини економічно активного населення країни

У Росії понад 5 млн осіб не платять за кредитами – їх борги перед банками досягають 1,3 трлн. рублів. Про це пишуть Вєдомості. Непогашені кредити є зараз у 39,4 млн осіб – це більше половини економічно активного населення країни (75,5 млн в 2013 році, за даними Росстату). Такі дані наводить Об’єднане кредитне бюро.

Агентство Fitch також оцінює число позичальників в Росії приблизно в 40 млн. У цілому, росіяни винні банкам 10,6 трлн. рублів, причому багато хто одразу декільком. Згідно з аналізом ОКБ, чверть позичальників обслуговує одночасно два кредити, а 18% – три і більше. Чим більше кредитів висить на людині, тим гірше вона платить – наприклад, в останній категорії в строк не платить третина позичальників.

За рік число людей, котрі зазнають серйозних проблем з поверненням кредитів, за даними ОКБ, зросло майже на 1,5 млн. – до 5,2 млн. осіб до квітня. Прострочених платежів у них накопичилося на 780 млрд. рублів, а вся непогашена заборгованість – 1,28 трлн. Ці позичальники не платять за боргами вже понад 90 днів, а оскільки це в основному незабезпечені кредити, то повернути з них вдасться лише 5–7% (так оцінює зворотність подібних боргів Fitch).

Проблемний кредит зараз у кожного п’ятого позичальника, оцінює президент колекторської компанії «Секвойя кредит консолідейшн» Єлєна Докучаєва. Банківська звітність це підтверджує, хоча залежно від ризикової політики банку ситуація різниться. Приміром, у портфелі банку «Східний експрес» у строк не обслуговується кожен третій кредит (32%), але проблемним банк визнає лише 21%. Інші або забезпечені заставою, або платежі пропущені менш ніж на 90 днів, пояснює банк.

Читайте: «Дерев’яний» побив усі рекорди падіння – росіяни у паніці скуповують валюту

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ