Лідерство утримує партія Зеленського «Слуга народу»

Український інститут соціальних досліджень ім. Яременка і центр «Соціальний моніторинг» провели опитування щодо електоральних симпатій українців напередодні позачергових виборів у Верховну Раду, передає Українська правда

Згідно з дослідженням, українці, які визначилися і точно підуть голосувати на позачергових виборах, готові провести до парламенту п’ять політсил.

Зокрема, за партію Володимира Зеленського «Слуга народу» готові проголосувати 45,3% опитаних, за «Опозиційну платформу – За життя» – 12,1%, за «Батьківщину» – 8,8%, за «Європейську солідарність» Петра Порошенка – 8,4% і за партію музиканта Святослава Вакарчука «Голос» – 6,8%.

Інші учасники перегонів, за даними дослідників, не долають прохідний бар’єр у 5%. Найближче до проходу в парламент перебувають «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка із 4,5% голосів українців і «Сила і честь» Ігоря Смешка, у якої 4,4%.

Далі йдуть: Радикальна партія – 3%; «Свобода» – 1,7%; «Українська стратегія» – 1,2%; «Самопоміч» та «Опозиційний блок – Партія миру і розвитку» – по 0,9%. Решту політичних сил підтримують 0,5% і менше людей.

Опитування проводилося серед 3 тисяч респондентів по всій Україні методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face) за місцем їхнього проживання з 13 до 21 червня. Стандартне відхилення 1,8%.